Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Körzeti orvosi vizsgálaton...

Körzeti orvosi vizsgálaton mennyire muszáj levetkőzni?

Figyelt kérdés

A körzeti orvosi vizsgálaton az orvosnak van joga teljesen levetkőztetni vagy a beleegyezésem nélkül megnézni a mellem, nemi szervem? (Nem iskolai vizsgálatról beszélek hanem körzeti orvosiról). Ha azt kéri, hogy toljam le a bugyim vagy vegyem le a melltartóm, megtagadhatom ezt?

14/L


2013. dec. 24. 04:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen panasszal mész hozzá. De am ha meghallgatja a tüdőd a melltartó fennmaradhat, de elhiheted nem kikezdeni akar veled. :) Ha olyan női bajod van akkor meg nőgyógyászhoz kell menni, anyuddal beszéld meg, kisérjen el.
2013. dec. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha pl. felső légúti betegséggel mész hozzá, akkor nincs joga levetetni a bugyidat, maximum a melltartót.
2013. dec. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
2. vagyok. Háziorvos csak akkor kérheti, hogy vedd le a bugyid, ha pl. valami seb, vagy bármilyen fájdalom, sérülés van azon a helyen, amit a bugyi takar, persze nem a hüvelyedben!
2013. dec. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz körzeti orvosi vizsgálaton? Ha konkrét panasszal mész hozzá,annyira fog csak levetkőztetni,amennyire szükséges. Gyakran a körzeti orvosok csinálnak alkalmassági vizsgálatot,ha ilyenre gondolsz egyáltalán nem vetkőztet le,illetve ha EKG is kell,akkor bizony a melltartódat is le kell venni. Nem igazán értem,miért félsz annyira. Hidd el az orvosok nem szoktak azért levetkőztetni valakit,hogy csorgassák a nyálukat,vagy megbámulják. Láttak ők már mellet,sőt puncit is. Ha esetleg valami nem tetszik magadon és szégyenled,őket az sem érdekli maximum orvosi szempontból.

Hülyén hangzik,amit írok,de 16 éven keresztül bőr-,nemibeteggondozóban dolgoztam,láttam ott fütyi,puncit eleget,de mindig szakmai szemmel néztem rájuk. Ne félj az orvosoktól!

2013. dec. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Annyit veszel le, amennyit akarsz. Természetesen semmit sem vetethet le rólad, ha te nem akarod.

A bugyit miért is vetetné le?

Melltartót se kötelező, ha nem akarod, szólhatsz hogy te nem fogod levetni, hallgasson meg úgy hogy csak esetleg kikapcsolod, ha szükséges.

Kardiológián, pl. szív UH esetén persze más a helyzet, mert ott nem tudna valóban megvizsgálni, ha rajtad a melltartó. A nőgyógyász pedig hogy tudna megvizsgálni, ha nem tolod le a bugyit?

2013. dec. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos nem fogja erőszakkal letépni rólad a melltartót vagy a bugyit, úgyhogy a beleegyezésed nélküli vizsgálat nem is igen lenne lehetséges. Azért kérdezed, mert volt esetleg ilyen élményed? Ha igen, az rendőrségi ügy. Az orvosok annyira vetkőztetnek csak le, amennyire szükséges.
2013. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pontosabban, amennyire szükségesnek tartja az orvos és amennyibe te bele is eggyezel.
2013. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak mert vannak ilyen általános vizsgálatok, utoljára 10 évesen voltam, akkor még nem nagyon volt fent semmi, de le kellett vetnem a kis topomat meg a bugyimba is belenézett. Nem akartam, elég kellemetlen volt. Azt mondta anyukám hogy még 14 évesen kell majd mennem, csak ezért kérdeztem, mert már annyi vagyok, és nem konkrét panasszal megyek hozzá, nincsenek fájdalmaim sehol. De ha pl még elmegyek hozzá akkor ilyen általános vizsgálaton nekem kötelező levennem a melltartóm és engednem hogy belenézzen a bugyimba?
2013. dec. 24. 15:33
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs konkrét bajod, akkor háziorvosnál nem kell levenni sem a melltartót, sem a bugyit!
2013. dec. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, soha nem kötelező semmit levenned. Ha az orvos tényleg meg kell hogy nézzen valamit azokon a részeken, akkor nyilván célszerű. Pl. most, 14 évesen reális lenne megtapintania a melled, de ha nem akarod, nem fog letépni rólad semmit, tehát ha nem egyezel bele, akkor nincs az a vizsgálat, és kész.


Én amúgy erősen elgondolkodnék az orvosváltáson, hogyha az orvosom a lányomnak 10 évesen így bekukkantana a bugyijába. Rendben van, ha valamit ellenőriz, pl. ellenőrizhette, hogy szőrösödsz-e már (csak erre tudok gondolni), de ezt lehet csinálni kulturáltan is, pl. előre elmagyarázhatja, hogy mi a vizsgálat, vagy megkérdezhet szóban arról, amire kíváncsi, vagy ha nagyon muszáj, megnézheti a hónaljad. Mindenképpen fura eljárás, és most már megértem, hogy ilyen feszült vagy miatta.

2013. dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!