Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Helyre lehet hozni valahogy...

Helyre lehet hozni valahogy ezt az elcseszett hajam?

Figyelt kérdés

Kb. vállig érő nagyon száraz, felül iszonyat dús, alul túlzottan elvékonyodott szállú( sok ritkítástól ), és kegyetlenül szét égett, töredezett hajam van.

Heti 3-4x mosom, megszárítom, és utána (igen, estére..) kivasalom. Aztán reggelről szokásos vasalás, ez olyan heti 6x következik be. Hab a tortán, hogy mostanában el is kezdett elég erősen hullani.

Észbe kaptam, sürgősen helyre kéne hozni.

Tudnátok benne segíteni? Az a helyzet, hogy fodrászt nagyívben kerülöm (júliusban voltam utoljára fodrásznál), mivel növeszteni szeretném, de ilyen állapotban nem fog.

Az elégett, elvékonyodott, töredezett hajvéget valami pakolással-olajjal, vagy szerrel helyre lehet hozni? Vagy a hajvágást nem tudom kikerülni?

És a növesztést fel tudnám valahogy gyorsítani?

Azt hozzá teszem, hogy ezt lehetőleg hajvasaló mellett szeretném. Össze fér a kettő? Lehetséges ez?

Ötletek?! :)

Köszönöm előre.



2013. dec. 28. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha még nem hallottál a ricinus olajról, akkor erősen ajánlom. Nekem is nagyon rossz szerkezetű és száraz volt a hajam, de ez csodákat művel vele, olvass utána.:) (ja és olcsó is - gyógyszertár)
2013. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem is ilyen volt a hajam tedd ezt:

- hagyd abba a hajvasalast

- hetente 2x moss hajat hasznalj utana balzsamot

-ne fesd be honapokig ( ha fested)

- a hajvegekre kenj babaolajat hajmosas utan ( ne sokat)

jo hajgyogyitast ;)

2013. dec. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

jah es ha vasalod a hajad, nemfog javulni.

( tapasztalat )

2013. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én meg tipikusan olyan vagyok, aki nem hajlandó abbahagyni a napi hajvasalást, mégis egészségesebb a hajam, mint régen.

(első)

2013. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is olyan vagyok, mint látjátok... :D

És nem festem. :)

Köszönöm mindenkinek!

2013. dec. 28. 01:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is: kicsit vágnod kell az aljából (vagy egy családtagodat/barátnődet/barátodat megkéred, hogy picit vágjon 1-2 centit). A ricinus olaj nagyon jó rá, én is ezt használom és amellett hogy regenerálja, növekedést is serkent hosszútávon. Úgyhogy ezt mindenképp én is javasolnám. Ami talán a leírásod alapján még segíthet: menj be fodrászkellékes boltba, vagy rendelj a neten hajregeneráló ampullákat (egy dobozzal 5-10 ezer forint között vannak átlagban). Én ezzel kezdeném a kúrát. Utána hetente 2x ricinusolaj-pakolással folytatnám (ezt hosszútávon) és próbáld drasztikusan csökkenteni a hajvasalások számát (ill. használj hozzá hővédő folyadékot). Minden hajmosás után használj hajvégápoló szérumot (szerintem az Avonos szilikonos a legjobb: [link]

Fontos, hogy amikor ricinusolajat használsz, ne balzsamozz, csak alaposan mosd le samponnal, majd egy kis almaecetes langyos vízzel öblíts (fél liter vízhet 1 evőkanál almaecet) és egy kis hajvégápolónál több hajápolót már ne használj mert az már túl sok lesz.

A ricinust egész éjszaka hagyd a hajadon (de legalább 2-3 órára), amikor felraktad - húzz rá egy zuhanysapit.

A hajhullás nekem kb. 2 hónap alatt csökkent, pont 1 éve kezdtem használni az olajat meg az almaecetet, észrevehetően gyorsabban nő a hajam. 3-4 havonta vágok belőle annyit, hogy kiegyengessem a végét. (Én abbahagytam a rendszeres hajvasalást meg a hajfestést is, ill. ha nem teszek fel pakolást, mindig balzsamozok, hajszárítás előtt mindig alkalmazok hővédő folyadékot - ill. ha ritkán kivasalom, akkor mindig.)


Fontos hogy ne várj "csodát", nem fog 1-2 hónap alatt regenerálódni a hajad, alkalmazd a fentieket és legyél türelmes. Ami lényeg: mindig rendesen öblítsd ki a hajadból amit ki kell, ill. én minden hajmosásnál elmosom a fésűmet is.

2013. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!