Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lapacho teát vagy grapefruit...

Lapacho teát vagy grapefruit csepp kivonatot ajánlanátok jobban Candida legyőzésére?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lapachot ittam, semmit nem ér. Viszont van egy keserű tea, valami nyírfa vagy nyárfakéreg,m az többet ér a felsoroltaknál. És nem mindegy hol a Candida. Ha hüvelygombáról van szó akkor én először hormonokat nézetnék, mert amíg az nem okés, addig úgyis megint kialakul. Ha bélrendszerben akkor viszont jó sok probiotikus termék, lehetőleg nulla cukor és sok rostdús zöldség, valamint prebiotikumok mint a banán.
2013. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a lapacho tea jobban bevált. Meg az kifejezetten candida legyőzésére való, a grapefruit csepp nem olyan drasztikus hatású, inkább csak az immunrendszered erősíti. Még hatásosabb egyébként a levendula tea, meg én szoktam beletenni még egyéb gombaölő hatású fűszereket pl. köménymagot, szegfűszeget stb. Nem lesz finom, de hatásos.
2013. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első, nekem meg az a tea nem vált be egyáltalán, amiről te beszélsz, úgyhogy nyilván egyénfüggő. A banán pedig tilos a candida alatt. Az egyik legmagasabb cukortartalmú gyümölcs. Candida diéta alatt a gyümölcs és a cukor a legszigorúbban tiltólistás dolgok!!! Kivéve a grapefruit és a gránátalma, de ezek is csak elenyésző mennyiségben az immunerősítő, gombaölő hatásuk miatt.
2013. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

lapacho tea mindenképp!


1.! Candida diéta alatt banán??? ezt remélem csak rossz viccnek szántad!

2013. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ti hogy bírtátok ki a diétát? Nekem olyan lehetetlennek tűnik. Ráadásul eltarthat fél évig is. Honnan tudom, hogy végeztem? Cukor és szénhidrát van mindenben! A diétákban ajánlott ételekről nem is beszélve. Távol állnak a hetköznapi ételektől. Nem tudom, h mi van pl azokkal az ételekkel, amibe se liszt, se cukor, semmi nem kerül a tiltólistáról. Mondok egy durva, hétköznapi példát, csirkepörkölt (olivaolajon elkészítve). Igazából nem fogyasztható bármi ilyesmi? Egy jó húsleves? A burgonyát pedig az egyik oldalán tiltják, a másikon engedik. Gondolom kiderült, hogy imádok enni, ezért is lesz nehéz.

Valamint azt sem értem, hogy miért kell zéró szénhidrát, cukor. Ha az a gomba természetes a testünkben, akkor kihalnia sem szabad. A csökkentett adagok nem segítenek egyáltalán? Nincs valami gyógyszer, amivel rásegíthetnék?

2013. dec. 31. 09:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a laktobacillus injekció sokat segített, bár most nem lehet kapni egy ideje, de külföldről beszerezhető, én kipróbáltam rengeteg dolgot (teákat, gyógynövényeket) de semmi komoly javulásról nem tudok beszámolni (pedig évekig próbálkoztam), cukrot teljesen elhagytam, édesítőt iszom (de a napokban azt olvastam, hogy a gombák még jobban szeretik az édesítőt, mint a cukrot), nyírfacukron gondolkoztam, de még nem próbáltam ki. Tehát nekem ami úgy, ahogy bevált: grapefruit mag csepp, ha észlelem a tüneteket, akkor pedig laktobacillus hüvelykúp, amely pár nap alatt nálam helyreteszi a dolgokat, illetve tengeri sós ülőfürdő, gombaellenes krémek kívül-belül, ha nagy a baj, hja meg az immunrendszer erősítése is fontos, pl. vitaminok szedése. Sajnos nekem vissza - vissza térő ez a problémám, nem tudok belőle végérvényesen kigyógyulni, volt egy szuper lelkes és türelmes nőgyógyászom, aki próbált engem kigyógyítani, de amióta elköltöztem, csak magamat "kezelem", ha baj van, de én már szinte előre észreveszem, ha el akar uralkodni rajtam a Candida, így idejében elejét tudom venni a dolgoknak immáron 2 és fél éve! Szerintem fontos a táplálkozás, de a Candida diétával vigyázz, én lefogytam 43 kilóra tőle és képzeld el, végül szondatápszerrel tápláltak (persze otthon kellett inni, nem jutottam el odáig, hogy nagyobb baj legyen, mert a házi orvos idejében felerősített!). Szóval én azóta mindent eszek, beleértve a kenyeret, tésztát és mindent, amit megkívánok. Lényeg, sokat is kell mozogni, állítólag az is segít legyőzni a gombát. Szerintem ennek a laktobacillus injekciónak kérdezz utána, nekem akkor heti 1x adták 5 hétig, azután havi 1 adagot, csodát tett anno velem!!!! már első szuri után sokkal jobb lett, de hozzáteszem nekem nagyon dúrva gombafertőzésem volt! Kitartás!!!!
2013. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint elég,ha csökkentem csak a szénhidrátokat (nem elhagyom teljesen? és mellette próbálom pótolni a lactobacilusokat? Én is félek a fogyástól, elég vékony vagyok, nem kéne fogynom.

Tegnap vettem egy készítményt, ami probiotikumokat, valamint lactobacillust is tartalmaz. Emellett iszom majd a lapacho teát, szedek fokhagyma kivonatot, és a grapefruit cseppen is gondolkodom. Sajnos, sok dolgot nem értek még a Candidával kapcsolatban. Pl. sokan kérdezik, hogy hol van? Hogyhogy hol van? Ha elszaporodik a szervezetben, akkor nem ott van mindenhol? Nekem elsősorban hüvelyi problémáim vannak, de pár hónapja végbélviszketés is gyötör és tegnap kiderült, hogy a nyálamban is van (megcsináltam azt a vizes házi tesztet), hullik a hajam stb. Orvoshoz csak jövőhéten megyek, meglátjuk mit mond. A tesztet akarom kérni elsősorban, de már rákészültem a diétára.

2013. dec. 31. 18:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként azt olvastam, hogy csak a stevia édesítőt lehet alkalmazni a diéta alatt, a többi nem jó.
2013. dec. 31. 18:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egy évig csináltam a diétát. :))) Van, akinek egész életében nélkülöznie kell egy csomó mindent. Ki kell bírni, ez van. Amúgy orvosnál nem voltál vele? Hogyhogy nincs gyógyszered? Gyógyszer nélkül, csak a diétával nem fog elmúlni.

Ugyanolyan teszttel lehet kimutatni, hogy túl vagy rajt, mint amivel kiderült, hogy candidád van.

Édesítőszerből tényleg csak azt az egyfajtát lehet enni, viszont az édesítőszertől csak éhesebb leszel és mivel kevés finom és kalóriadús dolog van, amit ehetsz, így az elég gyötrelmes. Használj nyírfacukrot, azt szabad enni és olyan íze van, mint a cukornak. Elég drága dolog, de ha különleges alkalmakkor megengedsz magadnak valami édességet nyírfacukorral, az a diéta idején igazi kincs lesz, majd meglátod. Én inkább ettem havonta kétszer valami finomat nyírfacukorral, minthogy azt a rosszízű édesítőszert egyem, de mondjuk ezt mindenki maga dönti el. Amúgy ehetsz azért sok finom dolgot. Pl. pudingot, ugyanis a legtöbb csak kukoricakeményítőből van, és azt szabad enni, aztán még sok undorítónak látszó, de nagyon finom diétás süti. Pl. anyukám szokott nekem csinálni tojásfehérjéből meg dióból ilyen kis sütiket, valahogy a sütőben meg kell sütni a dióval összesűrített tojáshabot, az is nagyon finom.

2014. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok! Kedves Kérdező, ne aggódj, nem kell rögtön kétségbeesni! A diéta kemény, de meglátod majd, hogy amikor az eredmények szépen jönnek, akkor majd jobban érzed magad és az étkezés sem fog "fejtörést okozni", hogy mit egyek, mit ne egyek. Pl. én már a kávémba se édesítőt, se cukrot nem teszek, mégis finomnak érzem, elsőre rossz volt, de elképzelem, hogy ez most egészségesebb, mint cukorral, így már meg is tudom inni! Egy hete pedig már rá se tudok gondolni, hogy édesítővel, vagy cukorral ittam valaha! Ügyelj a gyümölcsökkel, mert tele vannak gyümölcscukorral és az a Candidát táplálja, úgyhogy inkább zöldségekben dús étkezést folytass, illetve a kölesből nézz utána a neten, milyen finomságokat tudtok készíteni, husit lehet enni, gombát is, tojást is, kenyérrel óvatosan, ha nem bírod rögtön elhagyni, egyél graham kenyeret, vagy szénhidrátcsökkentett kenyeret. Grapefruit mag cseppet kezdd el szedni, mert az csökkenti a Candidiázis mértékét (meg nem gyógyulsz tőle, de sokat segít), legjobb a keserű, az volt nekem is a leghatásosabb, de több helyen is olvastam róla, hogy az a legkoncentráltabb.
2014. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!