Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tippeket tudtok adni a...

Milyen tippeket tudtok adni a pirosbetűs napokra?

Figyelt kérdés

Suliba járok, és mikor megvan, akkor minden vagy minden második szünetben cserélem a betétet, de még így is van, hogy néha látszik a seggemen a gatyámon a vérfolt.:S És ez nagyon gáz.:'( Már kitaláltam, hogy harisnyát, vagy még egy bugyit veszek a bugyim fölé, így több idő kell neki az átázáshoz, és mindig bő gatyát veszek fel, mert ezzel is csökkentem az esélyét, hogy látszódjon kívülről+annak a gatyámnak nagyok a zsebei, így benne tudom tartani a betétet, míg elmegyek a wc-ig. Sajnos még ezekket a kis praktikákkal is van, hogy átázik. Létszi segítsetek!!!

16/L


2009. nov. 29. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tampesz?
2009. nov. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én is 16 éves vagyok!

nekem is nagyon sokáig ez volt a problémám, hogy átáztam, de nemcsak a suliban, hanem még éjszaka is sokszor :S

Aztán elkezdtem tampont használni, és bolondnak érzetem magam, hogy én eddig ezt miért nem próbáltam ki? 100x jobb, ha tampont használsz! egyáltalán nem lehet érezni, a betétet meg azért lehet érezni, hogy ott van, főleg mikor nagyon tele van.

A tamponból, meg először minivel próbálkozz! Elég sűrűn kell cserélni a legelső napokon, de tényleg sokkal jobb.

Azóta én is már csak tampont használok!

Ha kérdésed van még írj! :)

2009. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már próbálkoztam vele, de nem mertem felrakni...:D
2009. nov. 29. 12:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell félni! a mini tampon az tényleg simán felmegy. ráadásul a jobb tamponoknál van használati utasítás és rajz is. azt mindenképp olvasd el!
2009. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Manka68 ***** válasza:
100%
Szóba jöhet még a tampon+betét kombináció is. És hosszú pulóver a kritikus napokban.
2009. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Én egy barátnőm ajánlásával fél éve pelenkát hordok a rossz napokon es mindennél jobb nincs semmivel gond, szerintem megér egy próbát.
2009. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Szia! Én már régen nem a te korosztályod vagyok, de a problémám hasonló. Én Tena Lady betétet használok, amit igaz, hogy vizelet megtartási gondokkal küszködőknek ajánlanak a nagy nedvszívó képessége miatt. De végülis nekünk is ez a gondunk, nem igaz? Bármelyik patikában beszerezhető. Én a "normál"-t szoktam venni, 24 db-os kicsomagolású. Ha még ez is kevés, van belőle még "erősebb" méretű is.
2009. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tampon+betét, vagy éjszakai(hosszú)betét és mindkettőhöz fekete nadrág, hosszú pulcsi vagy derékra kötött felső a javaslatom. Bár a tampon+betét kombinációval hófehér nadrágban is feszíthetsz! :=)

A tampontól pedig ne félj, ha egyszer rákapsz, meglátod, eszed ágában sem lesz betétezni! Gyakorlásra a minit vedd, aztán, ha már profi módon tudod használni, nyugodtan vehetsz a vérzésednek megfelelő nagyobb méretet is, ez nem függ a szűzességtől.


Ha ezek a megoldások nem tetszenek és most minden második szünetben cserélsz és így ázol el, az első 1-2 napban cserélj akár minden szünetben, így biztosan kibírod átázás nélkül.

2009. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én régen minden szünetben mentem a wc-re,hogy megnézzem kell-e már cserélni és az övtáskám direkt a fenekem volt,hogy ha esetleg átázok...

Aztán nyáron kipróbáltam a tampont,bár suliba még nem használtam,de holnap kipróbálom.Sokkal jobb volt,mint a betét.

Azt ajánlom először a minivel próbálkozz,természetesen tegyél betétet is,mert a mini tampon nem sokáig bírja!Ha ezt már gond nélkül fel tudod tenni,akkor jöhet a nagyobb is:)

14,5/L

2009. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Szülésznő keresztanyám ajánlására én továbbra sem díjazom a szüzen-tamponhasználat ötletét (pedig őszintén megmondom, én is használnám, csak nem merem, jómagam nem vehetek, mert anyám megtudná, ami van itthon az túl nagy... nah, majd első alkalom után:D), de ahogy érzed. Én ügyes módon papírzsepivel oldom meg, no meg azzal, hogy erősen összeszorítom minden izmom odalent, mikor állni kell és gyakorlatilag így alig pár csepp folyik ki az erős napokon is. A maradék megy a csészébe:)
2009. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!