Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz ez az endometriózisra?

Igaz ez az endometriózisra?

Figyelt kérdés
Nyárom laparoszkópiám volt, súlyos endo. Fél év injekció. A doki azt mondta, hogy ha valaha gyereket akarok, akkor azt ebben az évben, mert utána meddővé válok. Hallottatok már ilyenről? Igaz lehet ez? Én még nem igazán vagyok felkészülve egy gyerekre, de ha ez az egyetlen lehetőségem, akkor muszáj lesz...
2009. nov. 30. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyenről de szerintem nem lehetetlen a baba csak nehezebben jön össze.Nekem is volt endo műtétem de ilyenről szó sem volt.(nem lehet gyerek, injekció stb.)
2009. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nálunk édesanyámnak volt. Még fiatal volt, valamivel 30 felett, és próbálkozott teherbe esni, sikertelenül. Neki azt mondta a doki, hogy az endometriózisra a legjobb "megoldás" kisbabát szülni, de ilyenkor nagyon nehez jön össze. Volt anyukám próbálkozni mesterségesen is, de sehogysem maradt meg a baba...

Hallottam viszont ellenvéleményt is, hogy a baba összejött, az endometriózis utána pedig semmi kezelést és műtétet sem igényelt. Hajrá:-)!

2009. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz laporom.(dec. 8-án)Mert endometriosis gyanus vagyok!Én nekem is mondta a doki,hogy nem biztos,hogy teherbe tudok esni..ugyhogy ha megmütenek utána fogok próbálkozni..hátha..én 19-éves vagyok és nagyon szeretnék babát!Szerintem inkább most vállald be..mert lehet évek mulva nem sok esély lesz rá..nekem is ezt mondták!! HAJRÁ!!!! :) Egyébként milyen tapasztalataid voltak lapor mütétkor??légyszi irj már valamit!!nagyon izgulok!!köszi!
2009. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sokásos műtét. Semmi extra. Már aznap felkelhettem, sétálhattam.

Utána maradt 3 sebhely, azok egy kicsit húzódtak, ennyi. Ez az egész semmi nem volt ahhoz képest, amit előtte, a betegség miatt éltem át

2009. dec. 1. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi hogy írtál a lapor műtétedröl!!akkor ne rezeljek??

Hát attol is függ ki hogy bírja a fájdalmat..Én még a szuritol is félek.. :( Nemhogy egy mütéttöl..

2009. dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudták hogy endometriózisod van??Nekem is volt hogy azt állapították meg,de a vérvétel nem mutatta ki.Voltatok vérvételen?Nekem alhasi fájdalmaim vannak,és azért.Nem találtak utánna semmit,(előtte cisztát),most hogy egésznap kint vagyok,ha már úgy mozdulok ahol egy kis erő kell(lapátolás) már annyira fáj az alhasam,most hogy itt ülök,is jó erősen begörcsölt.

22/L

2009. dec. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim,hogy a vér nem mutatja ki az endometriosist....
2009. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nekem is nyáron derült ki lapar után, h endóm van. Akkor már 1éve próbáltam teherbe esni. Műtét után 3hónapig Danovalt szedtem, utána kis szünet, majd 3hónapig Clostibegylt szedtem + Choragon inj. Nem reagáltam rájuk, az első hónapban volt 3db petém,aztán a 2.és 3. hónapban csak 1-1db. Most két hónap szünet, ha most sem sikerül. Holnaptól kell együtt lennünk... Tehát tuti, h nehéz teherbe esni, attól is sok függ, hol helyezkedik el az endó, hány évesen diagnosztizálták, stb. Én 34évesen már öreg vagyok ehhez a betegséghez!! Kevesbb esélyem van...
2010. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!