Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » UH-n a dokim egy kb.1,5...

UH-n a dokim egy kb.1,5 cm-es, endometriózisra gyanús képletet talált a petefészkemben. Lehet ennek jelentősége a teherbeesés szempontjából?

Figyelt kérdés
Már volt, h 4 cm-es cisztát is talált, amit annak gondolt, de felszívódott, nem az volt. Amúgy volt HSG-m, hormonvizsgálatom és mindent rendben találtak.
2009. márc. 25. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is vol ilyen, de nem szívódott fel. Másfél évig növögetett, aztán mikor már 8cm-es lett, és babát is szerettünk volna, akkor rászántam magam a műtétre. Azóta négy hónap telt el, és próbálkozunk a babával. A dokim azt mondta, hogy rontja a teherbeesés esélyét az endometriózis, viszont ha terhes leszel,az a legjobb ellenszere. UH-on csak valószínűsíteni tudják, biztosat csak a szövettan ad.
2009. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az endometriózis egy nagyon alattomos betegség. Nálam úgy jelentkezett, hogy egész hasfalra kiterjedő szúrások jelentkeztek, úgy éreztem magam, mint akit "felnyársaltak". Csináltak egy laparoszkópiát (2 éve) és akkor derült ki. A műtéttől egyáltalán nem kell félni. Nekem a köldökömnél és a lágyékomnál csináltak kis vágást. Reggel műtöttek, délután már felkeltem. Azt mondják, hogy a műtét után nagyobb az esély a teherbeesésre. Kérdezte az orvos, hogy akarok-e babát. De mivel egyedülálló voltam, nem akartam. Fogamzásgátlót kellett szednem, folyamatosan, szünet nélkül, hogy leállítsák a menzimet. Most a párommal nem védekezünk, de nem sikerül teherbe esnem. Valószínű, hogy visszafejlődtek azok a csomók, szigetecskék. Úgyhogy ha a műtét az egyetlen megoldás, ne félj!!!
2009. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Bocsánat, hogy kérdezek, de neked mennyi idő alatt fejlődtek vissza? Csináltak második műtétet vagy csak UH alapján mondták ezt? És mióta próbálkoztok?
2009. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem azt mondta a doki, h ez nem biztos, h endometriózis, meg még ha az is, ez olyan pici, h nem lehet és nem is érdemes műteni. Amúgy eléggé félek az endometriózistól, mert ahogy írtad is, az elég alattomos betegség.. Most épp babát szeretnénk, remélem, összejön és megoldja ezt a dolgot is..
2009. márc. 26. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!