Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki hogy ússza meg, hogy a...

Ki hogy ússza meg, hogy a menstruáció ágynak fektesse?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, 3 éve szültem az ikreim. Addig max. kis görcsim voltak a menzinél, de mióta megvannak a kicsit borzalmas, minden hónapban egy hétre ágynak fektet. Nagyon durva görcsök, szinte derékszögbe mászkálok a lakásban, iszonyat fejfájás, a szemem ki sem bírom nyitni, egész nap csak hányok, magas láz, gyengeség. Normális hogy minden menzesznél összeesek és tényleg az első 3-4 nap csak fexem, mert lépni sem bírok. Nem segít semmilyen gyógyszer és ami rossz hogy még a víztől is hányok az első napokban így nem tudok sem enni, sem inni. Ezt eddig átvészeltem, de lassan vár vissza a munka és így nem tudom folytatni. A főnökeim meg nem hinném hogy elviselnék ha minden hónapba majd 4-5 nap táppénzre megyek, így gyors megoldást kell találnom. így kérek tippeket. Nagyon köszönöm.
2014. jan. 9. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz mielőbb.
2014. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is ilyen volt, a Cerazette nevű fogamzásgátló segített. De ha a szülés után alakult ki akkor ott lehet hogy más baj van, talán a szülésnél sikerült valami félre. Mindenképpen keress egy jó nőgyógyászt, mert elméletben pont hogy szülés után kéne megszűnni az ilyen görcsöknek, nem pedig utána kialakulni.
2014. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen. Ezt én is tudtam. A terhességnél a nőgyógyászom mondta is hogy a görcsök megszűnnek a terhesség végével. Mert már akkor is panaszkodtam a kisebb görcsök miatt. Legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna hogy egyszer még visszasírom azokat a fájdalmakat. :( az évi ellenőrzésen nem panaszkodtam ezekre a dolgokra és a vizsgálat után nem is talált semmit a dokim. Aztán mindig hagytam a dolgot. Ugye úgyis s picikkel voltam itthon így nem volt akkora probléma ez, de most már kicsit sok, főleg a munka miatt. Sokan javasolták már hogy jógázzak ilyenkor, de olyan szinten rosszul vagyok, hogy menni nem bírok, nem hogy jógázni. A másik amit javasoltak amit 2es is írt, a fogamzásgátló. Nem akartam emiatt szedni bogyót, inkább valami természetes módszerre gondoltam. Főleg azért nem akartam fogamzásgátlót, mert szeretnénk még egy kistesót a közeljövőben és ők is nehezen jöttek össze. :( de akkor más nem marad. :(
2014. jan. 9. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sose görcsöltem, de a második szülés után annyira görcsöltem,hogy rendesen rosszul voltam!orvos nem talált semmit, elkezdtem szedni a fogamzásgátlót és megoldódott minden bajom! Mindenképpen keress fel egy orvost!
2014. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Passiflora ***** válasza:

Szia!


Egy alapos orvosi kivizsgálás az nyilván fontos lenne.


Amit még emellett ajánlanék, az az, hogy talán érdemes lenne kipróbálnod az Aviva módszert.


Nagyon sok pozitív tapasztalatot hallottam róla, sokféle panasz esetén (endometriózis, mióma, letapadt petevezeték, meddőség, menstruációs görcsök, rendszertelen ciklus, ovuláció hiánya stb.)


Ha van kedved olvasni róla, itt megteheted:


[link]


(Pár éve ennél a hölgynél végeztem el Budapesten a tanfolyamot, és a saját szememmel láttam, hogy két, kifejezetten vastag lefűzős mappája volt tele kézzel írt, vagy nyomtatott köszönő, hálálkodó levelekkel, visszajelzésekkel volt tanfolyamosaitól.


Ha jól emlékszem, külön volt egy a mindenféle egészségügyi panaszok enyhüléséről, vagy megszűntéről beszámoló, meg külön egy "végre hozzánk is megérkezett a gólya" kategória, amiben még babafotók is szerepeltek "mellékletként". :-)

2014. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Passiflora ***** válasza:

Még egy dolog eszembe jutott: két ismerősöm is szenvedett hasonló tünetektől, de leginkább 1-2 napos migréntől a menstruációja első napjain.


Egyiküknél az szüntette meg ezeket a tüneteket, hogy napi 20-30 perce eljár este futni (amúgy nem ezért kezdte el, csak ez lett a "mellékhatása", amire nem számított). De szerinte egyértelmű az összefüggés, egyrészt mert előtte már hosszú évek óta kínlódott a migrénnel, és mióta futni jár, enyhe fejfájássá "szelidült", másrészt ha kihagy pár napot a ciklus első felében, akkor megint rosszabbodnak a tünetei.) Arra tudok gondolni, hogy talán alapvetően valami vérkeringési probléma, amire jó hatással van az intenzívebb testmozgás, a keringés "felpörgetése".


Egyik barátnőmnek pedig az segített rengeteget, hogy eleinte heti egyszer járt egy nagyon jó reflexológushoz ezzel a problémával. Azóta már csak "fenntartó" kezelésekre jár havonta egyszer. Neki ez segített rengeteget.

2014. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!