Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Zöldes folyásom van. Mit tegyek?

Zöldes folyásom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam google-on, hogy milyen betegség tünete ez. Viszont én még nem szexeltem pasival. Maszturbálni szoktam, attól is lehet? És mi lesz, ha ezt nem kezelik? Orvoshoz nem igazán akarok menni, nagyon ciki lenne anyuval ezt így közölni, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy ez szexuális úton terjed. 14/L

2014. jan. 12. 22:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni még az előbb, hogy érzékenyebb is vagyok odalent egy kicsit.

Normális válaszokat, légyszi!

2014. jan. 12. 22:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szexuális úton terjed. A zöld színű folyás bakteriális fertőzésre utal,ami a végbélről is fertőzhet. Meg kell mondanod anyukádnak,mert el kell,hogy menj orvoshoz!
2014. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyedül is mehetsz dokihoz és muszáj is lesz...a hüvelyi fertőzések nem csak szex-szel terjednek, de ez is fent van a neten....
2014. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bakteriális vagy trichomonas (egysejtű) fertőzés is lehet.

Ezek közül a bakteriális fertőzéshez SEMMIFÉLE szexuális kapcsolat nem kell, hiszen a hüvelytől 1cm a végbélnyílás! A bélrendszerben baktériumok és sok esetben normális esetben is gombák is élnek. Ha picit megbillen az immunrendszered vagy a hüvelyflóra egyensúlya, átköltöznek, és már kész is a fertőzés. Trichomonast pedig ritkán el lehet kapni nyilvános vécéről.


Ha nem kezelik, az egyrészt - már megbocsáss - gusztustalan, egyéni higiénia kérdése, hogy ne legyen zöldes, sárgás akármilyen nem normális folyás odalent. Másrészt nagyon durva következményei is lehetnek: a rendkívül fájdalmas szexen kívül (ami neked ugye az első ilyen élmény lesz, ha addig nem kezelteted ki) a petefészek, méh gyulladása, ami nagyon fájdalmas; ugyanezek szubakut vagy krónikus gyulladása, amit lehet, hogy nem is veszel észre, viszont pár év múlva, amikor gyereket akarsz, és nem jön, vizsgálgatnak majd és akkor veszik észre, hogy a petevezetékek meg a környékük összenőttek, összehegesedtek a folyamatos gyulladástól. A meddőség amit így szerzel, végleges is lehet. Ne tedd ezt magaddal légy szíves!


Minden nő túlesik egypár alkalommal életében ilyen fertőzéseken, nincs mit szégyellni rajta. Ki kell kezeltetni és kész.

2014. jan. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit szeretnék mondani, hogy 14 éves korban anyukád közreműködése nélkül is nyugodtan mehetsz nőgyógyászhoz, de szerintem nyugodtan elmondhatod neki, nem kell kirészletezni, hogy milyen folyás, elmondod, hogy szerinted valami nem stimmel odalent, folyásod van és érzékeny vagy, és akkor elvisz. Ő is tudja, hogy a fertőzések elég nagy része spontán is kialakulhat.
2014. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Más lehetőséged nincs, csak az orvos. Oda senki nem azért megy, mert annyira szeret, hanem azért, hogy a betegségeket megszüntesse!
2014. jan. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez vagy bakteriális fertőzés, vagy trichomonas. Mindkettőt kötelező kikezelni és nem "ér rá", mint a gomba, mert bizony felül tud fertőződni és ahogyan az egyik kedves válaszoló már írta, krónikus gyulladást, összenövéseket tud okozni, ami a későbbi meddőség egyik oka.

Ehhez képest egy orvosi vizsgálat kb 2 perc, doki ránéz, pálcikával vesz kenetet, majd felír gyógyszert, ami meggyógyít. A vizsgálat fájdalommentes. És nem te vagy egyedül, hanem ha tiniambulanciára mész, gyerekek, és fiatal lányok tömkelege.

Ehhez nem kell nemi élet, én pl pont 14 évesen a tampontól lettem egyszer nagyon beteg...hiába msotam kezet, mégis csúnya zöld folyás, bakteriális fertőzés lett a vége. Maszti közben is megfertőződhetsz, de még egy sima nyilvános budi után is. Maszti előtt mindig mossál kezet, ha eddig nem tetted meg.

14 éves kor után szülő nélkül is elmehetsz nőorvoshoz, ha ez így jobb neked, de a gyógyszer kiváltásához pénz kell.


Anyudnak is volt már fertőzése, mint ahogyan a legtöbb nőnek. Nem nagy ügy.

2014. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!