Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése után...

Fogamzásgátló szedése után menses kimaradása, már több hónapja. Bővebben írok kommentben a válaszok között. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kérem, ne kapjak semmilyen negatív választ.

2014. jan. 12. 23:09
 1/4 A kérdező kommentje:
2. alkalom, hogy gyógyszert szedek. Elsőre policisztára írták fel. Nagyon gyakran megjött sokáig volt meg bő vérzéssel. A gyógyszer helyre tesz 1,5 évig szedjem. Abba hagytam hiztam tőle, erek szétpattogtak rajtam bal mellem fájt. Gyógyszer abba hagyása után jött rögtön 72 órás tabletta megijedtem, nem védekeztük. ez megkavart, de megjött. Aztán Tavaly januárba elmentem megint dokihoz, hogy szeretnék megint szedni gyógyszert. Jött a hír önnek kisebb a méhe mint a normál, de ne aggódjon miatta a gyógyszertől helyre jöhet! A gyógyszertől híztam erek megint pattogtak mellem fájt. Rossz közérzet szinte frigiddé váltam. A gyógyszert elfelejtettem bevenni, megjött. Így kb 3-4 szemmel előbb hagytam abba mint kellett volna. Azóta nem szedem. Ez volt szeptember eleje. Párommal szeptember 20-21-én voltunk először együtt, védekeztünk. És nekem azóta nem jött meg. Orvoshoz nem volt időm elmenni egyszerűen a munkám miatt. Csináltam tesztet, legutolsót december 28.-án reggel, de negatív lett. Szerintetek? Nem tervezek gyereket. Nincsenek tüneteim, híztam ez viszont tény. Félek. A héten tervezek elmenni orvoshoz, bár tudom már ha az vagyok nincs mit tenni vele.
2014. jan. 12. 23:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Az iromány elejének semmiféle jelentősége nincs (kivéve talán, hogy PCOS-os vagy).


"Párommal szeptember 20-21-én voltunk először együtt, védekeztünk. És nekem azóta nem jött meg. Orvoshoz nem volt időm elmenni egyszerűen a munkám miatt. Csináltam tesztet, legutolsót december 28.-án reggel, de negatív lett. Szerintetek? Nem tervezek gyereket. Nincsenek tüneteim, híztam ez viszont tény. Félek. A héten tervezek elmenni orvoshoz, bár tudom már ha az vagyok nincs mit tenni vele."


A védekezés módját azért leírhatnád, ha már a leírtak szerint nem tabletta volt. Ha gumival védekeztetek, és nem szakadt ki/nem volt semmi gond, nemigen lehetsz terhes. Ez esetben valószínű csak a fog.gátló abbahagyása miatt történik a menzesz kimaradása. Ha más úton védekeztetek, akkor természetesen nincs kizárva a terhesség (semmi se 100%). Dokihoz mindenképpen menj el, ennyit tudok javasolni.

2014. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem teszi helyre a rendszertelen ciklust, csak addig, amíg az illető szedi.

Ha előtte sem volt minden rendben (márpedig ha PCOS-es vagy, akkor nincs minden rendben), akkor nem kell csodálkozni, hogy a tabi után se jó.

Terhes biztos nem vagy, ha szeptemberben teherbe estél volna, már 4 hónapos lennél, kereskedne a hasad is. A teszt is negatív.


Hormonproblémád van, amit a tabletta nem oldott meg (és nem is fog soha), csak elfedte a tünetet.

2014. jan. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha PCOS vagy nem csoda hogy nem jön meg. nekem 9 hónapig nem jött meg fogamzásgátló után és lassan 5 éve nem sikerül teherbe esnem, pedig már van rendszeres ciklusom de sokszor igy sincs ovum. A fogamzásgátló csak elfedi a tüneteket. menj el egy jó endokrinologushoz ha javulnak a hormonjaid, föleg az inzulin ha van inzulinrezisztenciád akkor a ciklsuod is javulni fog. ez nem nögyógyászra tarozik ahnem endokrinologusra, ha tudsz a mens mentisbe menj ott tuti nem diagnosztizálnak féle. enegem 2 évig félre diagnosztizáltak mert nem vagyok tipikus PCOS eset.
2014. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!