Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Epekőnél kinek milyen tünete...

Epekőnél kinek milyen tünete van, volt?

Figyelt kérdés
Már kb. 2 hónapja tudom, hogy epekövem van. Eleinte fájt a jobb oldalam fenn, és fel voltam fújódva. Manapság is ezek megvannak, de a hasam nagyon nehéz szokott lenni, és általában kemény is, megnőtt. Lehet ez az epém miatt? Van hogy az fáj is a hasam. Egyes kaják után nyomó, kényelmetlen érzésem van. A kérdésem viszont az előbb említett. A has megnövése is az epémtől van? (Terhességre is gondoltam de sehogy nem fér össze. Szóval ezt kizárnám, de nem lehetek soha se biztos.) Van még valaki hasonló panaszokkal? Jah, és műtét előtt állok.
2009. dec. 1. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt epekövem. Iszonyúan fájt a hasam, majd a hátam, majd mindenem. Hánytam nagyon sokat, s nem bírtam felkelni az ágyból.
2009. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak nem nagyok a köveid 3 deci olivaolajjal ki lehet hajtani , receptet át tudom adni a magamét én kihajtottam.Sok zöld epekő jött ki.
2009. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Engem 2005-ben műtöttek epekövekre.

Olyan tüneteim nem voltak, mint amiket felsoroltál. Nekem elviselhetetlen fájdalmam volt a gyomrom "mögött" vagy hol. Nem tudom megmondani a pontos helyet, mert úgy éreztem, hogy mindenhonnan nézve középen fáj...

Mivel azt nem lehetett megtenni, hogy minden egyes ilyen begörcsölésemnél mentőt hívjunk vagy ügyeletet, úgy oldottam meg, hogy nem mertem semmi olyat enni, ami veszélyes lehet. Tehát kb 2 hónapig csak főtt krumplit, háztartási kekszet és kenyeret ettem. Semmi vaj, olaj, tejtermék, hús, zsíros kaja... Szépen le is fogytam! Ez az egy haszna volt...:-)

Aztán megműtöttek, az epehólyagomat is kivették.

Azóta hál' Istennek nincs semmi tünetem, bajom... (Le is kopogtam) Eszek mindent. Vissza is híztam sajnos...:-(


Neked sok sikert kívánok a műtétedhez!

2009. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem mikor begörcsölt az epém, úgy fájt,h letudtam volna kaparni a falat is, fájt a hátam, mindenem,szakadt rólam a víz,nem bírtam kiegyenesedni. (nekem a Neo-Bilagit+PapaverinumH vált be) próbáld kitapasztalni,milyen kajáktól jön rád a roham, az egyik legnagyobb ellenség a kakaó, de lehet paradicsom,uborka, fűszeres és zsíros kaják, szval sok minden. én egy-egy keményebb roham után,2napig teán+háztartási kekszen éltem,h megnyugodjon az epém.
2009. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kakaó? minden reggel azt iszom, viszont ma reggel feltűnt, hogy nem nagy a hasam, és amint megittam a kakaót, ellenkezője történt. Gömbölyödtem... nem fáj tőle... de akkor ettől lehet? köszönöm az eddigi válaszokat... mikor dokinál voltam talált 4-5 db másfél centis követ szal az olajos dolog szerintem már nem működne... meg aztán 2 hét és szike :) végre... görcsöket eddig még megúsztam... csak kisebbek voltak
2009. dec. 1. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a kakaó az ellenség.
2011. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem iszonyatos mindent elsöprő fájdalmaim voltak bordaív alatt, illetve rengeteget hánytam.
2022. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!