Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, váltatok már munkaképt...

Lányok, váltatok már munkaképtelenné a menstruációs görcsök miatt?

Figyelt kérdés
Úgy értem volt hogy nem tudtatok dolgozni menni amikor menstruáltatok, mert nagyon erös görcseitek voltak?
2014. jan. 16. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Hát persze, néha majd elájultam, ki kellett mennem, mert lefordultam volna a székről ülőmunkánál is. Ilyenkor be kell venni gyógyszert, nekem havonta egy ilyen nap van, mindig van nálam rá gyógyszer és így ki lehet bírni. Szerintem van olyan nő, aki a szabiját is erre használja fel, hogy olyankor otthon marad és meg lehet érteni.
2014. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az volna jó, ha lenne pár nap pótszabadság ilyen esetekre.
2014. jan. 16. 07:53
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Igaz én nem munkából, hanem iskolából, de onnan többször is hiányoztam emiatt.

Egyszerűen fáj minden mozdulat ilyenkor, megszólalni sem tud az ember... :S

Azóta megoldódtak ezek a problémáim, mert rátaláltam a nekem megfelelő gyógyszerre, amit a menstruáció kezdete előtti 3 napban kúraszerűen szedek reggel-délben-este. Érdemes próbálkozni, nem éri meg ennyit szenvedni, ha valahol ott van a megoldás :)

2014. jan. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha ennyire erösek a görcsök nagy az esély az endometriozisra:(
2014. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Utsó, ez azért szerencsére nincsen így! A nők egy részének erős menstruációs görcseik vannak, míg az endometriózis előfordulása ennél jóval csekélyebb.
2014. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Régebben volt már olyan, hogy használhatatlanná váltam az órán a görcsök miatt. Aztán rájöttem arra, hogy a magnéziumhiány okozta a görcsöket. Néha még mostanában is hiányom van, ezért elkel a görcsoldó egyszer vagy kétszer egy ciklusban.
2014. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Suliból rendszeresen maradtam ki emiatt, amíg nem találtam olyan gyógyszert, ami megfelelően csökkenti a görcseimet annyira, hogy ki tudjak lépni a házból az első napomon.

Végül már azt is duplán szedtem, ami a dokim szerint gáz, hozzászokott a szervezetem ehhez is, pedig nagyon erős görcsoldó volt. Belementem a fogamzásgátló szedésébe. Azóta nincs szükségem más gyógyszerekre a menstruációm első napján sem, elviselhető, de rettegek attól, hogy mi lesz ha abba kell hagynom (márpedig lassan abba kell).

2014. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!