Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Piros menstruációs vér mire...

Piros menstruációs vér mire utalhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olyan kérdésem volna, hogy mit jelenthet az, hogy eddig mindig normális sötét volt a menzeszem, de most a legutóbbi két alkalommal teljesen piros színű volt, mintha friss lett volna.

Más is volt, amit észrevettem, két-három alkalommal: vízszerű folyásom(?) volt, ami egyszerre, nagy mennyiségben ürült kis. Nagyon érdekes volt, mert ilyesmi még nem történt. Semmi problémám nincs egyébként de ma reggel a kedves megkérdezte hogy nem-e babás vagyok. :D Utána eszembe jutott, hogy elég gyakran van hányingerem és egyszer hánytam is, igaz nem nagyon volt mit. De állandóan aludnék, fáradt és ingerlékeny is vagyok. :/ Viszont a teszt negatív..

32 éves vagyok, még nem szültem és várandós sem voltam...



2014. jan. 16. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a piros vér nem utal semmire, mert nekem minden menstruáció alatt szokott piros is lenni meg sötét is, attól függ, hogy éppen mennyire erősen van meg.

A vízszerű nagy mennyiségű "folyással" mindenképpen orvoshoz kell menni, mert valamilyen betegségre utalhat.

Ha gyanítod, hogy babát vársz, akkor pár nap múlva újra csinálj egy tesztet.

Én a vízszerű folyás miatt mindenképpen orvoshoz mennék.

2014. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem mindennap van ilyen, csak párszor fordult elő... :/ Azóta már helyreállt, alig van valami nedvességem.
2014. jan. 16. 09:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt ilyen vízszerű valami, még aznap elmentem orvoshoz, mert még sose volt ilyen és nem tudtam elképzelni, hogy mi lehet. Ki is derült, hogy valami bajom van.

De ha téged nem érdekel, akkor ne menj. Én egyszerűen nem tudom elképzeli, hogy ne foglalkozzak egy ilyen furcsa dologgal, amit előtte sose tapasztaltam.

2014. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Veszel tesztet, vagy elmés orvoshoz. Én is szoktam "frisset" menstruálni, de nem minden vérzés menstruáció. Ha van köztes, pecsételő vérzésed is, akkor eggyel több ok, hogy vegyél tesztet, vagy hogy orvoshoz fordulj.
2014. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló! És mit mondott, milyen bajod volt? Ha ide nem akarod, akkor belső üzenetben válaszolj, légy szíves!

Mint említettem, több mint egy hónapja volt ez nekem, azóta minden normális. Vérzésemmel soha nem is volt és most sincs gondom, csak a színváltozás...

2014. jan. 16. 09:25
 6/10 anonim ***** válasza:
A színváltozás a legkevesebb gond. Ha a nyálkahártya gyorsabban válik le,gyorsabban is "folyik" ki a vér,ezért nincs ideje lebomlani,alvadni már"bent". Egy teszt nem teszt! Csinálj még egyet,vagy menj el orvoshoz!
2014. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem gond, a piros vér azt jelenti, hogy friss.

Általában minél sötétebb, néha akár szinte fekete, az viszont azt jelenti, hogy nagyon kicsi a vérzésed és megalvad egyre jobban mire a "felszinre" ér.

2014. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
először is szerintem fordulj orvoshoz!másodszor 32 éves vagy és még nincs gyereked? ha szeretnél akkor ideje lenne mert elég gáz ez a szitu.
2014. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig ez terhesség jele is lehet....
2014. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A párom terhességre gyanakszik, mert szerinte "másabb" vagyok... Igen ám de a teszt negatív, ma reggel is az volt. Ráadásul kb egy hete úgy érzem mintha meg akarna jönni, nem görcsöl, csak az a tipikus mozgolódás a hasamban. Két napja ez is elmúlt. Jövő het elejére várjuk...
2014. jan. 18. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!