Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák oltás előtt muszáj...

Méhnyakrák oltás előtt muszáj elmennem nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a házi/körzeti orvosoddal is megbeszélheted, sőt, be is adhatja (nekem mondjuk x összeg fejében tette meg, mert nem kötelező oltás).
2014. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi oltottunk tanulókat / 13-tól 14 éves korosztályt/, mivel a polgármesteri hivatal megvette azoknak a lányoknak,akinek a szülei kérték, 3 egymást követő évben / kb 350 tanulót jelentett összesen , ez évente 100-120 tanulót jelentett/, nem küldtünk el senkit nőgyógyászati vizsgálatra.
2014. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a nőgyógyász adja be az oltást.

Azt azért hozzátenném, hogy nem méhnyakrák elleni oltás ez, hanem egy bizonyos vírus fertőzés ellen / HPV: humán papilloma virus/ szól. Ezt a vírus nagy részt felelőssé teszik a méhnyakrák kialakulásáért, a szövettani vizsgálatnál kimutatható.

Viszont a szexuális élet megkezdése után ugyanúgy kell járni rákszűrésre nőgyógyászhoz , mert a méhnyakrákos esetek egy része úgy is kialakul, hogy nem volt HPV fertőzés. Tehát ez HPV elleni oltás valójában, azaz ez a vírus ellen szól.

2014. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából apa mondta, hogy be szeretne oltatni és örülne ha akkor már elmennék nőgyógyászhoz is. Igazából nem voltam még meg félek is, ezért kérdeztem. Persze tudom, hogy nem úszhatom meg, csak ha nem muszáj akkor nem mennék.
2014. jan. 21. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs panaszod és még szűz vagy akkor nem kell elmenned nőgyógyászhoz az oltás miatt. Háziorvosoddal beszéljétek meg, ő fel is tudja írni receptre. Időnként vannak ilyen kampányok a gyógyszertárban, olcsóbb az oltás. Érdemes akkor megvenni az első kettőt. Majd fél év múlva jár a 3.-kat , általában akkorra újra van akció, és akkor meg tudjátok venni az utolsót. Mindkét cég , aki gyárt ilyen típusú védőoltást csinál ilyen akciót.

Most a Silgard dec 31-ig volt olcsóbb, gondolom májusban, júniusban lesz a következő. A másikról nem tudom most , hogy hogy vannak az akcióik. Gyógyszertárban érdemes megkérdezni.

2014. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell nőgyógyászatra menned az oltás miatt.
2014. jan. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!