Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérzés miatt nőgyógyászhoz...

Vérzés miatt nőgyógyászhoz készülök. Mire számíthatok egy ilyen szituban?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, még nem szültem. Életemben mindig normálisan menstruáltam, most viszont valami megborult. Gyakorlatilag 1,5 hónapja vérzek hol gyengén, hol erősebben. Van, amikor barnás színű, és van amikor élénk piros, vagy sötét piros. Fájdalmat nem érzek, csak 1-1 alkalommal és picit. Fogamzásgátlót nem szedek, spirálom sincs, szexuális életet a vérzés miatt most nem élek, tehát nem attól van a vérzés. Mielőtt felelőtlennek neveznétek, fogok menni orvoshoz, már időpontom is van. Inkább arra lennék kíváncsi, volt-e már ilyen problémája valakinek, és ha igen, mi volt a baj, hogyan oldódott meg, mennyi idő alatt? Valamint hogy ha megyek orvoshoz, akkor mire számíthatok? Lesz valami különleges vizsgálat, vagy csak a szokásos nőgyógyászati? Valamint azon gondolkodom, hogy épp erősebben vérzek, és így elmehetek-e nőgyógyászhoz, vagy inkább mondjam le? Valaki volt már így? Ha odamegyek, és mondom, hogy vérzek, akkor hogyan fog megvizsgálni? Odasétálok az ágyhoz, ahogy mindig, csak most a vetkőzésnél kiveszem a tampont, vagy hogy? Hiszen ha kiveszem a tampont, akkor amíg odaérek, lehet összevérezem a rendelőt. Ti voltatok már ilyen helyzetben? Vagy a székben ülve veszem ki a tampont? Jaj, ezt meg kellett volna kérdeznem az orvosomtól. De gáz.
2014. jan. 22. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vérzel, akkor is menj el,csak szólj neki, mert uh-t tud csinálni és laborba is el tud küldeni ha szükségesnek látja.
2014. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg fog vizsgálni,akkor is ha vérzel. Ilyenkor célszerű betétet használni és a bugyidat csak a vizsgáló asztalnaál levenni.
2014. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már úgy dokinál, hogy véreztem. Ugyanúgy megvizsgált, mint egyébként. Mondta, hogy tudja, hogy nekem kellemetlen, de neki ez ugyanolyan vizsgálat, mint máskor.

Szóltam, hogy eléggé vérzek, ezért az asszisztenstől kaptam egy betétfélét, azt odatartottam, amíg felfeküdtem.

UH-ra nem kellett mennem, de ott is szólnék, hogy vérzem és biztos mondanák, hogy akkor mit csináljak.

Esetleg vihetsz magaddal betétet, és akkor nem kell kérni, meg nem is biztos, hogy mindenhol van.

2014. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Betétet használj, mert sokszor a doki kérdezi is, hogy mekkora betét telik meg mennyi idő alatt. A bugyidat leveszed az asztalnál. Nekik ez nem gáz, hiszen operálnak, szülést vezetnek, ahol mind sok a vér. Egy orvosnak ez természetes.
2014. jan. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam vérzéssel, ugyanazt tudom mondani, mint az előzők. Betéttel menj mindenképpen, ne tamponnal. Megvizsgál a nőgyógyász ugyanúgy, ahogyan szokott, és ad egy kupac papírtörölközőt majd, hogy arra az időre is, amíg felfekszel, ne legyen semmi véres. Nekem gyógyszerrel el tudták állítani, de lehet, hogy eü kaparás lesz a dologból. Úgy tudom, hogy az a tipikus, hogy gyógyszerrel próbálkoznak elsőnek.
2014. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam már így, megvizsgált rendesen a doki, mondjuk nem ömlött a vér, de volt rendesen. Betét volt nálam, így nem volt gond.

Máskor, amikor amiatt mentem dokihoz, mert nagyon rendszeretelen volt a menstruációm, és naná hogy éppen akkor jött meg, nem vizsgált meg, csak különböző vizsgálatokra küldött el.

2014. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hú, most egy kicsit idegesebb vagyok. Én mióta magam veszem a "segédeszközöket" (az első 1-2 évben Édesanya látott el ilyenekkel) azóta csak tampont használok. Most térjek vissza a betétre? Jajj, még a gondolat is szörnyű, de akkor erre a kis időre bevállalom. Gondolom úgy érdemes, hogy itthon zuhanyozás után már azt teszem be, hogy az orvosom lássa, hogy X idő alatt mennyi ment ki a szervezetemből.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


(Még ezzel a betét dologgal barátkoznom kell, olyan betétben nyomulni, mintha be lennék pelenkázva!)

2014. jan. 22. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan :) De 1x kibírod.
2014. jan. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezek a dolgok fejben dőlnek el. A folyamatos tamponhasználatnak azért van némi kockázata. Ha mész az orvoshoz, ezt is érdemes átbeszélni.
2014. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!