Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lány vagyok. Ha...

13 éves lány vagyok. Ha elmegyek a nőgyógyászhoz mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először kérdéseket tesz fel.Olyanokat,hogy mióta menstruálsz,milyen a ciklusod,élsz-e nemi életet.És attól függően,miért kerested fel a dokit,vizsgálatot végez.
2008. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen még szülői hozzájárulás kell, tehát szülővel kell menned. Ha nincs ott pl anyukád, akkor nem fogadhat. Amúgy pedig el kell neki mondanod, hogy miért mentél. Megkérdezi, hogy menstruálsz-e, ha igen, akkor mióta. Élsz-e nemi életet. Aztán megvizsgál és kész.
2008. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mire gondolsz, elsőre én is nagyon féltem, hogyan is van ez. Úgy remegtem alig bírtak megvizsgálni, de hidd el, egyátalán nem gáz, felesleges aggódni.

Bemész, felteszi az előbb említett kérdéseket. Utána az öltözőben kell levetkőznöd. Érdemes szoknyában menned, mert akkor csak a bugyit kell levenni és felhúzni a szoknyát nem kell félmeztelen sétálgatnod. Utána felfekszel a székre, ami kicsit kellemetlen lehet, mert ki kell tárulkozni a dokinak, de csak így tud megvizsgálni és egyébként is sok olyat lát nap mint nap. Gondolj erre!

Ha szűz vagy még akkor nem tudom mi az eljárás a vizsgálat során. Ha már nem vagy az, akkor elképzelhető, hogy a doki csinál rákszűrést, amit majd évente meg kell ismételni. Ekkor egy pici hurkapálcaszerű, vattavégű dologgal kenetet vesz a méhszájról. Ez egy picit érzékeny lehet, de nem vészes.

Ha semmi problémát nem talál a doki készen is vagytok.

Ha nem akarod, hogy anyud bent legyen szerintem nem muszáj, hogy ott legyen a viszgálatkor.

A dokin kívül egy asszisztensnő is van bent általában.

Remélem segítettem és nyugodtabb leszel a vizsgálatkor.

2008. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgálathoz kell szülői beleegyezés?? Akkor a gyerekorvoshoz hogy mehet egyedül egy csomó gyerek? Oda nem kell? Van gyermeknőgyógyász is.

Nem kötözködni akarok, tényleg érdekel.


Egyébként igen, kérdezni fog, aztán valószínűleg megvizsgál. Attól is függ, miért mész. De semmi szörnyű nem fog történni.

2008. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
De miert mesz?
2008. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!