Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sos! Valami gombás fertőzés...

Sos! Valami gombás fertőzés lehet? Mi a legjobb dokiig? Kellemetlenül fájó/nyomó intim terület, viszketés, pirosság.18 h

Figyelt kérdés
Ma egész nap éreztem ezt, még ülni is rossz volt. A csiklóm, húgycsőnyílásom is szúr, a szeméremajkaim és mellette ég és viszket. Rossz helyen mentem 1x wc-re, más nem volt. Dokim csak kedden van. Kentem ma canestennel, de nagyon rossz. Mi lehet ez, volt valakinek? A folyásom rendes, így gondolom csak külső a fertőzés.
2014. jan. 24. 21:08
 1/5 anonim válasza:

Én nem mernék semmit sem használni, csak orvosi javaslatra. Ilyenkor sok gyógyszer tiltó listán van és mi van ha nem gombás fertőzés hanem bakteriális akkor még ronthatsz a helyzeteden.

Védőnőm javasolta amikor terhes voltam, hogy használjak Betadin kúpot ha azt érzem nincs minden rendben. Utána olvastam és felszívódik a jód, ami nem igazán jó a picinek.

2014. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Úh, mintha csak magam írtam volna ki!....Nekem is ez a helyzet,már menni alig tudok, ülni meg....én is canestennel kenem, doki hétfőn lesz! Első terhességnél is kijött akkor azt mondta az orvos, hogy a kismamák több mint felénél előjön ez a gombás fertőzés.

De okozhatja gyógyszer is, pl. antibiotikum (azt hiszem nekem emiatt van most)

Nekem fürdésnél a víz enyhített a fájó viszketésen, más nem vált be :/

2014. jan. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is volt égő viszkető érzés azt mondta a dokim canestennel nyugodtan kenhetem! Mindenképp megkell nézetned mi ez pontosan!
2014. jan. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Antibiotikumot én is szedtem most, akkor lehet, hogy annak a hatása. Köszi, kedden lesz csak doki, addig kenem.
2014. jan. 25. 07:12
 5/5 anonim válasza:

2es vagyok. hogy vagy kérdező? voltál dokinál?

Nekem azóta elmúlt. Viszont hallottam olyat, hogy akinek aktil duo-t vagy más antibiotikumot írnak fel, amellé kötelesek olyat is felírni ami elmulasztja a miatta keletkezett viszkető égő gombás fertőzést is.

2014. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!