Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valami bajom, ha éjszaká...

Lehet valami bajom, ha éjszakára is tampont használok? Kb 11-kor lefekszek és 8-9-kor felkelek. És csak azokon a napokon amikor sok van (kb 3-4)

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 09:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%

Én világ életemben amióta tampont használok vérzéskor, éjszakára is tampont teszek fel. Csak a tamponok méretét mindig a szerint választom meg, hogy mennyi és milyen erősségű a vérzésem. Így nincs az, hogy a hüvely természetes nedvességét szívná fel a vér helyett. Illetve a legtöbbször olyan tampont használok, ami tartalmaz jótékony hüvelybaktériumot, ami segít fenntartani a hüvelyflóra egyensúlyát. Úgyhogy nekem még sosem volt gondom abból, hogy éjszakára is tampont használtam.

Engem pl. kifejezetten irritál a betét, tehát én azt abszolút nem is használok.

2014. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Én se szeretem használni a betétet, mert olyan érzésem van, mint ha pelenkában lennék
2014. jan. 25. 09:58
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Azért tudnod kell, hogy ezt kifejezetten ellenjavallják. 6 óráig mondják, hogy egy tampon benn lehet. Az ok egyszerű: rohad benne a vér, az idő múlásával tele lesz baktériumokkal. És nem mindegy, hogy ez a baktériumgyűjtemény a hüvelyben, és így a méhszáj és a méhben lévő nyílt seb közvetlen közelében, vagy pedig kívül (betét) van.

Én nem szok bele, hogy mit csinálj, de ennek tudatában dönts. Az, hogy bőven van, akinek nem lett baja ettől, nem jelenti, hogy neked se lesz.

2014. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Kérdező, jobb ha az előző válaszolóra hallgatsz!
2014. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
Ennyi erővel a betét is tele lesz bacival, és azzal kívül érintkezik az ember, az se jobb. Amúgy meg estére 8 órát írnak maxra. Mivel akkor alszik az ember, kevesebb jön.
2014. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Csak az nem mindegy, hogy bent a hüvelyben a méhhez közel van a véres tampon, vagy a szeméremtesten kívül a betét.
2014. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

Akkor te használj betétet, én tampont. Sose értettem miért kell beleszólni?

A kérdésre válaszoltam, ezzel lezártam.

2014. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%
A baktériumok léptékével az a 8 cm, amivel kíjjebb van a betét, rohadtul sokat számít, előző!! Nem véletlen, hogy főként a tamponhasználók között ismert a TSS fogalma. Ez egyfajta szepszis, ami pont azért alakul ki, mert a baktériumok eljutnak a méhben lévő nyílt sebig.
2014. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként meg senki se szólt bele, hogy TE mit használsz, mindannyian csak a kérdésre válaszoltunk.
2014. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Jah persze nem szólsz bele, csak kb. kitalálod, hogy meghalunk a tampontól. Amúgy meg a TSS ugyanolyan arányban előfordul betétet használoknál is, szóval ezzel hiába dobálozol.

Amúgy meg senki se kérdezte, hogy szerinted rossz e a tampon ;)

2014. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!