Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valami bajom, ha éjszaká...

Lehet valami bajom, ha éjszakára is tampont használok? Kb 11-kor lefekszek és 8-9-kor felkelek. És csak azokon a napokon amikor sok van (kb 3-4)

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 09:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

[link]


"Fiatal korban (15-24 évesen) gyakoribb, és előfordulása ekkor főként - az esetek 99%-ában - a tampon használatára vezethető vissza."

Nehogy véletlenül utánaolvass, mielőtt nyomod az okosságokat. Az sem véletlen, hogy a tamponhoz direkt van ilyen tájékoztató csatolva, betéthez nincs.


Én nem szólok bele, hogy mit használsz, és abba se, hogy a kérdező mit használ. Azt kérdezte, lehet-e baja attól, hogy éjszakára tampont használ és 9-10 órán keresztül bent hagyja. Erre a válasz az, hogy igen, lehet. Van még kérdésed?

2014. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

Megint megjöttek a tampongyűlölők, mint ahogyan mindig is egy-egy ilyen kérdésnél.:)

Én a betétre való irritációt úgy értettem, hogy ha betétet használok, akkor egyből a bőrgyógyásznál kötök ki, mivel kipirosodik, ég és viszket a nemi szervem. És

2014. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

bocs, elküldte, szóval nálam a betéthasználat egyenlő a bőrgyógyászattal. Az én nemi szervem nem bírja a betétet, mivel egy műanyag vacak, amitől nem tud szellőzni a bőr. A tampon mellett pedig még soha nem volt semmilyen problémám.

Szóval had döntsem már én el, hogy nekem mi a jobb.

Akinek a betét, az használja azt nyugodtan, nekem a tampont vált be és ennyi.

2014. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, hogy miért kell ebből elvi kérdést csinálni. Tampongyűlölők???! Azért, mert leírtuk, hogy igenis lehet baja a tampontól?

Hiszen én is használok tampont, ritkán és nem éjszakára, de hogy tampongyűlölő lennék, azt kikérem magamnak. Viszont igen, lehet baja az éjszakai túl hosszú használattól, és úgy gondolom, hogy ezt korrekt dolog leírni, ha már ezt kérdezte, akár szereti az ember a tampont, akár nem.


A te irritációd nyilván más kérdés. Neked a két kockázatot kell összevetned, és ha úgy ítéled meg, hogy bevállalod éjszakára a tampont, akkor az a te dolgod. A kérdezőnek nincs ilyen baja, szóval neki csak a tampon kockázata van (és természetesen ha ennek ellenére úgy dönt, hogy bevállalja, az ő dolga).


Egyébként lehet, hogy érdemes lenne olyan betéteket kipróbálnod, amiknek nem műanyag a tetejük, hátha az nem viselne meg annyira. Nem azért, mert mindenáron le akarnálak szoktatni a tamponról, csak időnként hasznos tud lenni, ha betétet tud tenni az ember, és hátha lenne valami, amit használhatsz...

2014. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok fajta betétet használtam már, mindegyik irritált. A bőrgyógyász mondta azt, hogy van ilyen is, aki nem bírja a betétet, én ezek szerint ezek közé tartozom. De itt, aki ezerrel oltja a tamponhasználókat, azért az nézze már meg a másik oldalt is, hogy igen is van olyan, akinek pont a betét okoz egészségügyi gondokat.

Nem mondtam egy szóval sem, hogy nincs olyan, akinél meg a tampon okoz pont gondot.

Én senkit nem kezdtem el oltani, csak egy kérdésre válaszoltam, amit meg egyből le kellett hurrogni.

2014. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
31%
Ha tampont akarsz használni és ne kerüljön baktérium a hüvelyedbe cseréld ki éjszaka egyszer pl. Felteszed este kilenckor es kicseréled kettőkor ìgy megakadályozod hogy elfertőződj!
2014. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Na megjöttek a tamponvédő r.ibancok!


Nagyon egészségtelen ahogy csinálod, kérdezz csak meg egy nőgyógyászt!

2014. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

Tyűha, egyesek nagyon okosnak érzik magukat, mekkora kár, hogy azt elfelejtették, hogy a vér rothadásához oxigén is kell, így a tamponban nem tud rohadni a vér.


Ejj-ejj...


A TSS-nak pedig az égvilágon semmi köze az éjszakai tamponhasználathoz, az fél óra nappali használat után is lehetséges. Különben ha valakinek az első pár használattól nem lett baja, később sem lesz, még éjszaka sem.


Csókol titeket szeretettel egy orvostanhallgató

2014. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
38%

"Ha tampont akarsz használni és ne kerüljön baktérium a hüvelyedbe cseréld ki éjszaka egyszer"


Megmondanád, hogy kerülne baktérium a hüvelyébe, ha éppen alszik? Kimászik a tampon, körülmegy a szobában, majd bacikkal tele visszamászik?

Ha van rajta baktérium, az akkor is ott van, amikor felteszi, nappal, éjszaka, teljesen mindegy.

"Csak úgy" meg nem lesznek rajta baktériumok az éjszaka közepén.

2014. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok tamponellenes, mégis osztom az egyik válaszoló véleményét! Éjszakára, amennyiben 8 órán túl van benned, igenis lehet bajod. Éjszakára lehet szuper betéteket kapni (nem mindegyiknek sz*r műanyag a teteje csak meg kell találni a tökéleteset [pl. Libresse]).

Évek óta csinálom így, és semmi bajom.

De azt be kell látni, h amit a te tested/szervezeted bír, az nem biztos, h beválik a másiknak. 19L

2014. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!