Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végbélben kell hőmérőznöm...

Végbélben kell hőmérőznöm peteérés ellenőrzése miatt. Nagyon óvatosan csinálom, mégis utána fáj a hasam minden reggel. Mitől lehet ez? Már a mesim alatt is ingadozik a hőmérsékletem, ez baj lehet? Milyennek kell lennie egy jó hőmérsékleti görbének?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam. Én szájban mértem anno minden reggel.
2009. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A dokim szerint csak végbélben ad megbízható eredményt, pedig nagyon próbáltam meggyőzni, hogy ne ott kelljen. Féltem tőle, fáj is és utána ez a hasfájás nagyon kellemetlen, pedig egy milliméterrel sem teszem mélyebbre, mint ahogy nagyon muszáj lenne.
2009. dec. 5. 10:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom... Én biztos nem csinálnám a végbelemben. Nem is értem. A szájüreg pontosan ugyanolyan hőmérsékletű... :) Sőt, hónaljban is magasabb a hő peteéréskor, de a szájban tutira! Szerintem ne csináld ott, főleg ha fáj is a hasad utána.
2009. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a lényege az, hogy minden reggel ébredés után mérd meg. Általában 36 - 36,8 között volt nekem reggelente, peteéréskor és mikor már terhes maradtam, végig 37,3 körül volt :)
2009. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor most a dokimban bízzak vagy kiben...? Nekem mensi alatt is hol 36,8, hol 37...
2009. dec. 5. 10:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerinte sem hüvelyben, sem szájban nem olyan megbízható, hónalj meg végképp felejtős. Én is nagyon próbáltam lebeszélni, de lehet hogy felhívom hétfőn és megkérdem tőle, hogy ugyan már a hasam mitől fájhat:(
2009. dec. 5. 10:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Ébredés után mérem persze, felkelés előtt, arra is figyelek, hogy mindig ugyanabban az időben. 6 óra körül szoktam, mert hétköznap akkor kell kelnem, ma is felhúztam akkorra az órát, utána még visszalaudtam.
2009. dec. 5. 10:24
 8/11 anonim ***** válasza:
A lényeg a VÁLTOZÁSON van. Tehát, hogy egymáshoz képest hogyan változik nap, mint nap a hőmérsékleted. Mindig ugyanott kell mérni és akkor nincs gond. Ennek alapján a hónalj lehet eltérő, mert lehet, hogy nem mindig ugyanott méred, de a szájüregben ezt nem lehet téveszteni. Én is hallottam olyat, hogy azt javasolták az illetőnek, hogy hüvelyben mérje, és ez neki ciki volt, ébredés után épp nem tudta megmérni, mert nem akarta más előtt csinálni, így az egész egy nagy összevisszaság lett, nem is ért el vele semmit. Egy másik doki mondta neki, nyugodtan mérje a szájában, és láss csodát szuper kis görbéje rajzolódott ki, mert mindig tudta pont ébredés után mérni.
2009. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Érdekes pedig általában a hőgörbét szájban javasolják mérni nem végbélben!
2009. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minek kell mérni a hődet? A ciklus miatt?

Kapható többféle mini mikroszkóp 2-13 ezer forintért, amivel nyálból meg lehet tudni, hogy termékeny-e valaki? Azok esetében, akiknek nem szabályos a ciklusa, a legegyszerűbb fogamzásgátló vagy fogamzást segítő eszköz.

2009. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!