Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyás...

Fogamzásgátló abbahagyás utáni rossz tünetek. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2012. októberében hagytam abba a fogamzásgátlót (7 évig tri regolt). Azóta olyan rendszertelen a menszeszem,hogy már kezdek rosszra gyanakodni. Sose jött meg azóta időben,de azért minden hónapba volt. Tavaly áprilistól kezdtünk el a párommal próbálkozni baba ügyben,de még semmi azóta. Azaz hogy majdnem,aug.-szept. hónapban nem jött meg,azt hittük végre baba,de kiderült hogy ciszta 4x7 cm. Azt kikezelték gyógyszerrel, szerencsére lement. Azóta már megint csak 1x volt menszeszem (dec.-ben). És azóta megint eltelt lassan 2 hónap és még mindig nem jött meg! Tesztek negatívak, semmi tünetem nincs.

Soha nem volt rendszertelen,még akkor sem amikor tini voltam, most meg kezdek félni hogy netán baj van. Majd ha eljutok az orvoshoz több minden is (talán) kiderül.

Vki hasonló tapasztalat?


2014. jan. 29. 00:33
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, újrafogalmazom a kérdésem elejét:

Fog.gátló abbahagyása utáni cikluszavarok.

2014. jan. 29. 00:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez előfordul. A fogamzásgátló gyakorlatilag úgy működik, hogy leállítja a ciklust.

Mikor abbahagyod, a szervezetednek az egész rendszert újra kell indítani.

Ha nem rendszeres a ciklusod, meg kimaradozik, akkor hormonvizsgálat kellene és kezelés.

2014. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezért nem szedünk hormonokat, gyógyszereket..



1. gyulladáscsökkentő, lowcarb táplálkozás, pl. paleo


2. Intim torna, Sárkánypalota Qigong gyakoraltok. Ezek segíteni fognak!

2014. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
endokrinologiai kivizsgálsá kell, valószinüleg hormon probléma. ha tudsz menj a mensmentis intézetbe ök a legjobbak diagnosztikába nem egy meddöségi intézetet megjárt nöt ott dignosztizálnak gonddal amire a meddöésgin enm fogyeltek és feleslegesen stimuálátk a nőt. De ha bárjhol máshol tudsz jó endokrinologust oda is mehetsz. sok nönek okoz hormon zavart a gyógyszer és vannak problémák amik késöbb jönnek ki vagy volt egy enyhe probléma ami nem okozott tünetet a gyógyszer elött de a gyógyszer rontott rajta. Mégcsak egy hormon paneled sem volt ezalatt a több mint 1 év alatt?
2014. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

amikor aug-szep.-ben nem jött meg,akkor kaptam egy olyan gyógyszert,ami beindítja a vérzést,azt hiszem Norcolut volt a neve,napi 4-et kellett belőle ennem,meg is jött november elején,utána még december elején és úgy tűnik most jön (jött) meg,világos barnás a folyásom,de még nem vér

kisvárosban élek,ezért még tájékozódnom kell hogyan is tudnám kivizsgálni a dolgot

2014. jan. 29. 14:05
 6/7 A kérdező kommentje:
és amióta abbahagytam, azóta max a terhes vitamint zabáltam,de az önmagába nem befolyásol semmit,és csak a Norcolut-ot ettem,mert abban is hormon van,mást nem szedtem
2014. jan. 29. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:
sajnos ez tipikus egyszer meghozza de az eredendő okot nem kezeli, ezért kelle ezt kivizsgáltatni. mehetsz egy meddösági intézetbe is ennyi idö után vagy valami nagyon jó endokrinologushoz. A meddöségi azért jó mert ha találsz tb által támogatottat akkor ott ingyen vannak a vizsgálatok, viszont az sztk-s endokrinologusok nem mindig a lelkiismeretességükröl hiresek.:(
2014. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!