Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egyik doki szerint méhszájs...

Ha egyik doki szerint méhszájsebem van a másik szerint nincs, akkor mit csináljak? Menjek el egy harmadikhoz? Mi van ha nem foglalkozok vele, lehet bajom?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 10:45
 1/8 Grim13 ***** válasza:
igen menj és igen lehet
2014. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A méhszájseb lehet teljesen jelentéktelen, de lehet rák előjele is...


Emiatt figyelik a rákszűrés eredményét, ha minden OK a kenet alapján, akkor legtöbbször semmilyen beavatkozást nem igényel. Ha nem teljesen negatív az eredmény, akkor kezelik.

2014. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Magától a méhszájsebtől nemigen lehet bajod. Azért hiszik a "rák előjelének" nagyon sokan, mert a méhnyakrák a méhszáj védő nyálkahártyájának és a méh belsejében húzódó vörös, vékony nyálkahártyának a határán szokott sokszor kijönni. A méhszájseb pont arról szól, hogy a méhszáj nyálkahártyája valami, pl. gyulladás miatt meggyengül/elpusztul és nem nő olyan gyorsan vissza, ezért a méh belsejében húzódó gyenge vörös hámszövet kihúzódik a méhszájra. Emiatt mondják "sebnek" (mivel vörös). A méhszájseb a rák felfedezhetőségének esélyét még javítja is, mivel a két nyálkahártya határa ki van húzódva látható helyre. Konkrétan ettől rákod garantáltan nem lesz. Valóban természetesen rendszeres rákszűrés érdemes - de ez méhszájsebbel nem rendelkező embereknél is így van.


Kis méhszájsebnek semmiféle egészségügyi hatása nincsen, márpedig neked nem lehet valami nagy, ha az egyik doki nem veszi észre. Kb minden 5. nőnek van ilyenje, és leggyakrabban magától múlni szokott. Ez tapasztalat is, egy időben nekem is volt, 2-3 év múlva nyomtalanul eltűnt magától. Addig is természetesen folyamatosan kontrollra jártam. Ha a méhszájsebet gyulladás okozta, az természetesen kezelendő.

2014. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de miért ne lehetne a rák előjele???


Igen, a legtöbb esetben banális... de van, amikor nem... és nem tudhatod, te melyik csoportba tartozol...


Ha nem kezelteted, és rák lesz, vigasztalni fog, hogy ez keveseknél fordul elő?


Egy nőgyógyász szájából:


[link]

2014. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fagyasztáshoz kell valami előkészület vagy egyből megcsinálják, ha bemegyek és kérem. Magánrendelésen is csinálják vagy csak kórházban?
2014. jan. 29. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:

A doktor a TEáltalad linkelt videóban a következőt mondja arra a kérdésre, hogy ez egy rákmegelőző állapot? "NEM. Ha nem okoz krónikus gyulladást, illetve nem okoz vérzést, és a rákszűrés eredménye negatív, akkor NEM KELL VELE FOGLALKOZNI. Ez élettani folyamat és nagyon sok hölgynek van."


Itt az a kérdés, hogy mi alakította ki azt a méhszájsebet. Bármi, ami miatt a méhszáj nyálkahártyája sérülhet, lehet ok. Maga a méhszájseb nem ok, hanem következmény, és magától attól, hogy ilyenje van, semmiféle baja nem lesz! De, ha figyeltél, én is írtam arról, hogy rákszűrést és folyamatos kontrollt természetesen kell csinálni.

2014. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem a kérésedre nem fogják megcsinálni. Akkor csinálják meg, ha indokolt. Ha az egyik nőgyógyászod nem is látja a méhszájsebet, és a rákszűrésed negatív, akkor aligha indokolt.
2014. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mekkora a seb, ha viszonylag nagy, akkor nem várnak, fagyasztani kell. Ha kisebb és a színe sem indokolja, akkor kivárásra játszanak és 'figyelik' az állapotát. Ha nem múlik vagy nagyobb lesz, akkor fagyasztanak, ha nem lesz sikeres először, akkor megcsinálják még egyszer. Egy méhszájsebet nem nagyon lehet elnézni, még a laikus is felismeri, ha látott már olyat.

Szerintem keress fel egy 3. orvost, nekem is volt egyszer, az orvosom azt mondta, hogy nem kell semmit csinálni vele, elmúlik az magától. Szerencsére úgy alakult, hogy egy héttel később sos be kellett mennem nőgyógyászhoz, nem az én dokim volt ott, ő rögtön kérdezte, hogy tudom-e milyen csúnya a sebem... Pár nap múlva mentem vissza hozzá fagyasztásra.

Sztk-ban nem biztos, hogy rögtön megcsinálják, lehet, csak időpontra. Ha magánorvoshoz mész és mondom, hogy mi a bajod, akkor rögtön megcsinálja.

2014. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!