Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fáj, amikor megpróbálom...

Nagyon fáj, amikor megpróbálom felhelyezni a tampont, "nem csúszik", mit tegyek? Ez normális?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akkor fordulhat elő, ha nem elég erős a vérzésed. Ilyenkor nem szabad a tampont erőltetni, mert a felnyomása közben sérüléseket okozhat a hüvely nyálkahártyáján, amiből fertőzés is lehet. Ezen kívül a már bent lévő tampon a vér helyett így a hüvely normális nedvességtartalmát beszívja, ami megint a normális hüvelyflórának rossz és a kórokozóknak kedvező tényező...


Ha mégis elég erős a vérzés, csak érzékeny vagy, esetleg síkosítóval meg lehet próbálni. Jó alaposan bekened a tampont, főleg a hegyét, és gyorsan felhelyezed, mielőtt a síkosító hatására kitágulna.

2014. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Lehet rossz irányba tolod. Nem függőlegesen felfelé kell, hanem ahogy a képen, először hátrafelé döntve. Másik lehetőség: gyenge a vérzésed, nincs ami síkosítsa a hüvelyedet, azért fáj. Ha ennyire gyenge a vérzésed, akkor inkább ne használj tampont, vagy ha csak épp nem jött annyi, akkor várj kicsit.
2014. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem is így van. És nekem nagyon erős a vérzésem. a vér sem síkos, nem segíti a csúszást, a tampon azonnal be is szívja.
2014. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nincs erős vérzésem, ha betétet használok, akkor elég napi 1-2. Síkosítóra én is gondoltam, mert azért nem akarok mindig betétet magam alá rakni..És ez így tényleg nagyon fáj, fel kell tuszkolni, kb odaragad a tampon...
2014. jan. 30. 23:04
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem lehet, hogy rágörcsölsz? Közben vegyél mély levegőt, és a hüvely izmaidat próbáld meg lazítani. A több vértől nekem sem megy könnyebben a felhelyezés. Pont, hogy nem csúszik, hanem inkább "akadozva" megy. Első nap pl alig vérzek, és olyankor úgy felmegy, szinte észre sem veszem.
2014. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4: Igen, odaragad. Én se tudom megérteni, mások hogyan használják.

Talán annak is szerepe lehet ebben, hogy hol van a szűzhártyád és az milyen, tehát hogy az mekkora felületen tapad rá a tamponra, lehet, azt húzzuk vele.

Nekem kb. félúton van a hüvelyben a bemenet és a méhnyak között és szerintem bele tud akadni a tampon, amit ilyenkor ugye meg se tudok fejteni, hogy mi történt, ami miatt tapad, és nem megy be.

2014. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Amúgy szűz vagy még? Nekem akkor volt ilyen gond. Sőt akkor fel sem ment...

Elfelejtettem kérdezni az előbb, hogy milyen tampont használsz? Mert pl nekem a sima fáj és szó szerint fel kell tuszkolni. De a legtöbb esetben fel sem megy. Viszont van az OB-nek a silk touch (az a fátyolos) borítású változata, na azzal semmi probléma nincs. Csak azt tudom használni.

2014. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, szűz vagyok.

A nők többsége azt mondja, hogy a szűrés sem fáj, egyik barátnőm semmit nem érzett, 5 mp alatt végzett, pedig szűz volt. Én majd meghaltam, bár inkább a "kaparás" fájt....Nem értem, pedig nem volt semmi bajom, sebem vagy ilyesmi.

OB-t használok, a minit.

2014. jan. 30. 23:18
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok lánynak addig nem megy amíg szűz, én is igy voltam! Volt bár barátnöm ismerösöm is így! Másnak meg simán megy! Ha nem megy ne eröltesd majd ha nem leszel szüz menni fog!
2014. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szűrés? Szüzen tilos a szűrés és minden hüvelyi vizsgálat!!!!
2014. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!