Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan nő akinek...

Van itt olyan nő akinek fájdalmas nagyon a mestruációja? Erős görcsei vannak menszi elött? Mi okoza? Hogy csillapitsátok a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Azt mondják mások,hogy menszi lesz az erös görcseimből.Tegnap este kezdödött.Iszonyú erösen görcsölök.Soha nem görcsöltem ennyire.És hasmenésem is van és ma lázam is volt.Lehet,hogy azért mert nehezen akar megjönni?Vagy mert hormonzavarom van és azért?
2009. dec. 5. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A láz tuti nem amiatt van. Nem lehet, hogy inkább vakbélgyulladásod van? :S
2009. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Egy remek nőgyogyó azt javasolta, hogy igyak görcsoldó teát, akkor amikor a Cataflan sem hatott... Majd néhány évre rá kiderült, hogy endometriózisom van. Nem akarlak megijeszteni, de szerintem vizsgáltasd ki magad! Akár több dokinál!

Jobbulást!

2009. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet láza a mensis görcstől. És nekem is gyakrabban kell mennem a vécére, amikor megjön.

Fájdalomcsillapítót vegyél be, azt neked kell kitapasztalnod, hogy melyik használ neked. Nekem pl. az Algopyrin.

2009. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is nagyon erősen szokott görcsölni a hasam, volt már, hogy majdnem elájultam meg elsötétedett minden :SS

ibuprofen port szoktam használni, ilyen rózsaszín színű és vízben oldódik, direkt a 'női bajra' van kifejlesztve, nem tudom itt hol lehet ilyet kapni, én külföldön (Róma) szereztem be mikor ott nyaraltunk 2 éve.

barátnőm szintén nagyon görcsölős, ő az algoflex M-re esküszik. lassan az én gyógyszerem is elfogy, ezért én is algoflexet fogok majd használni.

2009. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A láz semmiképpen sem a menzesz előjele. Ha nem javul a közérzeted, menj orvoshoz, de ne is említsd neki a menzesz teóriát (csak félrevezetné)!
2009. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jelen!


Azt tudod tenni, hogy legközelebb, ha csak apró jelét látod/érzed a közeledő görcsölésnek, beveszel kifejezetten menstruációs görcsre való görcsoldós. Ilyen az Algoflex M, két tablettát, egy sárgát és egy rózsaszínt, kell egy alkalommal bevenni, és akkor utána remélhetőleg jobban leszel.

Én ha időben beveszem, már nem is érzek utána semmi fájdalmat, kicsit se.

A hasmenés előfordul ilyenkor, talán a láz is. Ha nagyon erős és kínzó, akkor a legjobb, ha felkeresel majd nőgyógyászt, és megkérdezed, ő mit tud ajánlani, hogy átvészeld az ilyesmit.

Nem tudom, miért görcsölnek egyesek, mások meg miért nem éreznek semmit sem, végülis... előfordulhat, hogy a meg nem tapadt petesejttől ennyire erősen meg akar szabadulni a szervezet. Hmm.


Jó szokott még lenni, ha megkeresed, milyen pózban fáj kevésbé [én pl. guggolva, "összehajtogatva" kevésbé érzem], illetve van, hogy egyeseknek megoldás, ha kicsit tornáznak, mozognak.

2009. dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket!Most a nospa-át szedem de nem hat semmit.Ja azt nem írtam,hogy tegnap este észre vettem hogy sok tojásfehér nyálka van.Az mittől lehet?Válaszokat köszönöm!
2009. dec. 5. 22:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére a lázam az elmúlt de görcs idönként jelentkezik.Kb úgy fél óránként.De van mikor óránként.
2009. dec. 5. 22:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!