Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 hete menstruálok. El kellene...

3 hete menstruálok. El kellene mennem nőgyógyászhoz. Ilyenkor tampont vagy betétet használjak?

Figyelt kérdés
Az a gondom, ha tampont használok, akkor nem látja, ha esetleg ez fontos, hogy mennyire vérzek. Ha viszont betétet, akkor tiszta vér lenne mindenem, mert sajnos nagyon intenzíven vérzek még mindig. Hogy kell ilyenkor menni? Annyira ciki amúgy is ez az egész. Azt hittem, hogy szülésem után már nem lesz ilyennel gondom, hiszen ott már minden cifrát látott a dokim, és nem lesz, ami miatt szégyenkeznem kellene, erre most ezen agyalok.
2014. febr. 7. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel vérzel nem fog megvizsgálni alulról.

Csak behív, ruha minden rajtad marad és elmondod mi történt veled. Fel fog írni gyógyszert, beszeded, aztán ha elmúlt a vérzésed, akkor esetleg visszamész vizsgálatra!

Remélem tudtam segíteni.

2014. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha pont az a panasza, hogy vérzik, akkor megvizsgálja így is. Én betétet használnék, mielőtt bemegyek a rendelőbe, újat raknék be is kicsit megtörölném magam, hogy ne vérezzek mindent össze. Amúgy egyáltalán nem ciki, ne érezd annak.
2014. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már 2x is voltam ezzel a problémával nőgyógyásznál, 2 különböző helyen. Egyik sem vizsgát meg, ezért írtam neki amit írtam.
2014. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egy nagy csomó vattát tettem be amikor ilyen bajom volt, megvizsgált a doki és cseppeket írt fel.
2014. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan szégyelled magad a doki előtt, mert beteg vagy?

Sokkal nyugtalanítóbb kérdés a vérzés oka.

1. Egyébként tökéletesen leírta, hogy mi fog történni első alkalommal.

Számíthatsz még egy vérvételre, második viziten( ha megszűnt a vérzés) fizikális vizsgálatra, esetleg hüvelyi ultrahangra. Itt már biztosan kiderül, hogy mi okozza a vérzést, ami nem biztos, hogy sima menstruáció.

Ha találnak valami "oda nem illő" dolgot, akkor egy gyógykaparásra is beutalhatnak.

De ne szaladjunk ennyire előre. Menjél MIELŐBB beszélgetni a dokival, és lásd el magad úgy, hogy ne ázz át. A MIELŐBB nem vicc. Vérzéssel nem szórakozunk!

2014. febr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen gonddal, és engem megvizsgáltak. Én meg azért írtam azt, amit.
2014. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem is megvizsgáltak a vérzéssel. Szerintem, első, váltanod kéne... :)

Kérdező, feltétlenül betéttel menj. A doki látott már ilyet. Mondd meg nyugodtan, hogy nagyon vérzel, és adni fog papírtörlőt ahhoz is, hogy a vizsgálóágyhoz eljussál.

2014. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg fog vizsgálni, mert felhívtam, hogy mit tegyek, egyáltalán elmenjek-e hozzá, vagy még várhatok esetleg (utálok nődokihoz járni, és ezt ő is tudja), és mondta, hogy menjek, akármennyire is nem akarok, mert meg akar vizsgálni. És ezért kérdezem, hogy ilyenkor mi a jobb megoldás, betét vagy tampon.

2014. febr. 7. 11:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális orvos rögtön csinál egy hüvelyi ultrahangot, hogy megnézze milyen vastag a nyálkahártyád és van-e esetleg miómád, cisztád. Teljesen mindegy, hogy tampon vagy betét, mert úgyis ki kell szedni.

Ha meg tudom, hogy ilyen bajom van és az orvosom meg sem vizsgál, akkor fogom magam és elmegyek egy másikhoz..

2014. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen és megvizsgált, és UH-gal is megnézte h mi lehet a baj. Én betétet használtam.

Szerintem lelkiismeretes doki megvizsgál, nemcsak találomra ír fel gyógyszert.

Én is elég kínosan éreztem magam, de a dokik láttak már ennél sokkal cifrábbat is.

2014. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!