Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a menstruációmmal?

Figyelt kérdés
Több, mint 1 évvel ezelőtt jött meg kb. Akkor már majdnem 14 éves voltam. Ezután 3 hónapig rendszeres volt és aztán egy évig nem volt semmi. 2 hónappal ezelőtt megint megjött. de most megint semmi.(hozzáteszem nem volt nagyon erős vérzésem). Tudom, hogy ezen nem kéne annyira paráznom mert 16 éves koromig normális, de ilyen nagy kihagyásokról még nem hallottam sehol. Menjek el nőgyógyászhoz? 15/L

2014. febr. 11. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
99%, hogy semmi baj, de hogy 100 legyen menj orvoshoz.
2014. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez még a korodban.
2014. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen menj el nőgyógyászhoz.

De ne aggódj, nagy valószínűséggel nem komoly a probléma, mármint olyan értelemben véve, hogy nincs halálos betegséged, ill. semmi olyan, amit ne lehetne jól kezelni.

Viszont az valóban nincs rendben, hogy olykor ennyire hosszú ideig nincs semmi. Ha rendszertelen lenne, az még nem lenne baj, de neked azon már kicsit túlmutat a dolog, hiszen sokszor nincs is. Ha nem fogyókúrázol, viszonylag hasonlóan (és megfelelő minőségben) étkezel, akkor ezzel valamit kezdeni kellene. Vagy legalább megnézni, hogy esetedben mitől van ez így, illetve az egyéb folyamatok rendben vannak-e, van-e esetleg szervi baj stb.

De ez nagyrészt beszélgetés és pár ultrahang és egy kevés vizsgálat, ami amúgy egyáltalán nem fájdalmas és nem is kell, hogy kellemetlen legyen (gondolok itt arra, hogy picit valóban kényelmetlen amikor a nőgyógyász megvizsgál, de ez a munkája és millió nőt látott már).

Szóval szerintem menj el, valószínűleg nem kell aggódnod, de azért csak jobb lenne, mintha nem kezdenél a dologgal semmit, aztán később esetleg komolyabb problémával kellene szembesülnöd emiatt.

2014. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!