Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhességi tünetek, de nem...

Terhességi tünetek, de nem terhesség. Szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

Orvoshoz (endokrinológushoz) jövő januárra kaptam időpontot, ha nem megyek el magánrendelésre fizetősként, vagy nem próbálkozom be egy környező kisvárosok klinikáin... 3 hónapja minden menstruációm 2 napos,a mellem feszül, a bimbóim, mintha be lennének gyulladva. Reggelente és esténként erős hányingerem van (főként émelygés), néha napközben is rám tör, nem tudok sokat enni, fogytam több, mint 5 kilót, de nem vagyok kövér, most 60 kiló alatt vagyok picivel, szóval ez kb a súlyom 10%-a. Néha napokig alig bírom rávenni magam, hogy egyek, bizonyos ételektől szabályosan öklendeznem kell és ezeknek az ételeknek a köre egyre nő (már rosszul vagyok a csirkétől, a zöldségek egy részétől is, teljesen abnormális, ezeket az ételeket szeretem). Kitalálom, mit főzök másnap és amikor ott állok fölötte, ránézni sem bírok. Néha hőhullámaim vannak, ha ezek azok: elönt a forróság, de nem vagyok lázas és néhány percig még a hajam alatt is izzadok. Hangulatingadozásaim is vannak és olyan, mintha túl lennék lőve energiával, máskor felkelni sem tudok az ágyból. TSH szintem fél éve teljesen rendben volt, a pajzsmirigyemet elég sokszor ellenőrizték, mert eléggé dülledt szemeim vannak és minden kisebb kivizsgáláson felmerült a dokiknak, hogy tuti az a gond. Eddig soha nem volt vele gond, minden tökéletes.

Jah és amit még furábbnak tartok: a fenekem alakja is megváltozott, nem fogytam belőle, hanem más lett... és nagyobb, amellett, hogy fogytam... Édesanyám összes terhességi tünetét észleltem, mégis negatív a terhes teszt, a nőgyógyászom megtapogatott hüvely felől és azt mondta, nem vagyok terhes én pedig nem vagyok jobban... Tippek? Tud valaki ajánlani magánrendelést Pécs környékén? Gondolom, hogy nem úszom meg olcsón a magánrendelést, kb mire számítsak? Előre is köszönök minden választ!



2014. febr. 14. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy nagyon ketyeg a bébitikktakk. Piszokul szeretnél már terhes lenni, de nincs kitől vagy nincs rá lehetőséged. Ezek a klasszikus álterhesség tünetei.


Van egy olyan verzió is, hogy nem te akarsz terhes lenni, hanem az említett anyuka nyomja rád - nagyon erős pszichés nyomással! - azt, hogy mikor is lesz már unoka.


És van még egy harmadik eset is: hormonzavar, valamilyen szervi ok miatt.

2014. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Valószínűleg a 3., mert gyerekre még nem vágyok, sőt, a következő 3 évben sincs tervben, lehetne kitől, de nem most, még nagyon gyereknek érzem magam hozzá, most kezdtem el dolgozni kb. 1 éve.
2014. febr. 15. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

dr. Nemes Orsolya endokrinologus

Árak is fenn vannak a honlapon. Ha van már időpontod, kérj egy beutalót a házi orvostól laborra, nézess TSH-t (tb-re megcsináltatod, viszed a leltet magaddal). Az, hogy féléve rendben voltak a pm értékeid, sajna semmit ne jelent :(

2014. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 16. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!