Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pár kérdés a mensivel kapcsola...

Pár kérdés a mensivel kapcsolatban? (további lent)

Figyelt kérdés

ha kicsi a mellem, és most van meg először, akkor ezután fog megnőni?

letöltöttem a telómra menzesz naptárat, ajánljátok a használatát?

úgy kb. mennyi időt kell várni a kövi menzeszig?

kb. (átlagosan) hány napig tart egy periódus?

az alakom változhat, ha most van meg először?

ha tesiznem kell, akkor éjjeli betétet használjak?

melyik márkájú betétek a jók? én most libresset használok.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

L/15


2014. febr. 15. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

a mell az genetikai adottság, menstruációhoz nincs köze... lehet ekkora marad, lehet nőni fog még kicsit..

én sose használtam naptárat... most még korai is használnod, mert lehet most még hónapokig nem fog megjönni a következő,tehát akkor se ijedj meg, mert az is rendben lesz... ezért ezt még nem lehet kiszámolni mikor jön majd meg neked a következő :) 1-2 év mire beáll rendszeresen 28-30 napra... kinek mennyi :) átlagosan 4-6 napig szokott tartani... alakod nem fog ettől változni.... libresse jó szerintem :) igen jobb ha nagyobb betétet használsz tesinél, nehogy átázz.. :)

2014. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha kicsi a mellem, és most van meg először, akkor ezután fog megnőni?


Valószínűleg későn érő vagy, ha még csak most jön meg. Nőhet még.


letöltöttem a telómra menzesz naptárat, ajánljátok a használatát?


Ha vagy olyan türelmes, hogy tudsz ilyet vezetni, akkor simán ajánlom. Az utolsó menzesz időpontját amúgy is mindig tudni kell (ha véletlenül nőgyógyászhoz kellene menni, nála mindig mondani kell és azt se árt tudni, hog yátlag milyen hosszúak a ciklusaid, valamint hogy mikor jött meg először). De sokan nem vezetnek, az alap dolgokat azért tudja az ember.


úgy kb. mennyi időt kell várni a kövi menzeszig?


Nem lehet tudni. Nekem elsőre pontos volt. Van akinek évekig össze-vissza jön meg.


kb. (átlagosan) hány napig tart egy periódus?


21-32 nap a normális, és ezt a menzesz első napjától a következőnek az első napjáig kell számolni. Az átlag 28 nap. De az első menzesztől számított kb. két évig még kilóghat a normálisból, akár ki is maradhat fél év is. Első két évben ez még normális dolog. Akkor érdemes ebben az időszakban csak orvoshoz menni, ha túl rövid a ciklus (két hét vagy rövidebb) vagy 10 napnál tovább van meg.

Ha arra gondolsz, h meddig tart egy menzesz: 3-7 nap a normális. Szintén az első két évben kilóghat.


az alakom változhat, ha most van meg először?


Igen. Még sokáig fog változni.


ha tesiznem kell, akkor éjjeli betétet használjak?


Nem szükségszerű. Egyszerűen attól függ, hogy mennyire erős a menzeszed. Ki fogod tapasztalni. A biztonság kedvéért az első tesire tegyél be nagyobb betétet frissen a tesi előtt.


melyik márkájú betétek a jók? én most libresset használok.


Ezt mindenki maga tapsztalja ki. Én ki nem állhatom se a libresse-t, se az alwayst, olyan műanyagosat. A naturellát szeretem leginkább. A legjobban úgy jársz,ha kipróbálsz mindent, ami szokott nálatok a boltban lenni, aztán majd meglátod. Betéttel kapcsolatban nem kell márkahűnek lenni.

2014. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!