Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két kis fehér kp-ű "pattanás",...

Két kis fehér kp-ű "pattanás", amik fájnak a megnőtt, piros Bartolini cisztán a hüvelybemenetnél. Hogy lehet eldönteni, hogy ez herpes genitalis vagy a bartolini mirigy gyulladt be?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa nekem ez az egész, mert már 2odszor fordul elő, h én sem tudom eldönteni és különböző szakemberek is mást mondanak. Ezért TAPASZTALATOKAT MONDJATOK légyszi! A lényeg, h napok óta húzódik, fáj, feszít ott, a Bartolini mirigyem sok éve megvan, hol kicsit megnő, aztán magától leapad, hol nyugiban van. és most másodszor van rajta ilyen dolog. Nem tudom ez a két fehér kp-ű (nem olyan áttetsző hólyag, mint a szájherpesznél, amim sose volt)pattanás közel egymáshoz akkor a Bartolini ciszta része, esetleg az az eltömődött kijárata? vagy halmozódnak a bajaim és herpesem kezdődik, csak pont a ciszta területén, ami ettől megnagyobbodik? Csak azért rohadtul nem mind1, mert az egyikre ugye antibitikum a másikra meg vírusölő kell, hát az asszem pont a két ellentétes terápia. A nődokim se tűnt túl biztosnak, mikor azt mondta, szte bartolini gyula kezdődik, kenjem jódos fertőtlenítővel. Kenem is (előtte azt hittem herpes, akkor zovirax-szal kentem 1 napig, estére már nagy volt a bartolini és fájt az egész de főleg a 2 "pati". Plusz beszedtem este, reggel 500mg erős antibiot (ciproxin) és talán ettől, de minha lejjebb ment volna, meg a 2 pati is elhalványodott volna. Csak azt nem értem, h a bartolini mirigynél soha senki nem melít ilyen fehér kp-ű, fájó pattanásokat. Viszont herpesesnél olvastam arról, h így kezdődött. akkor most melyik lehet? hogyan derítsem ki? ja és ráadásul holnapra (nem) várom a mensim legkésőbb, nem tudom tampont feltehetek-e majd

#herpesz #pattanás #ciszta #tályog #bartolini mirigy gyulladás #fehér közepű érzékeny #hüvelybemenetnél #mensi előtti nap
2014. febr. 15. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló, és a nőgyógyász azt mondta, herpesz, de szerintem mirigygyuszi volt, mert nemi izgalom hatására nőtt meg mindig. Volt, mikor úgy megduzzadt, hogy sikerült neki kipukkadni, és véres váladék jött belőle. Vagy két évig vacakolt, aztán elmúlt.
2014. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de nem teljesen értem, h mi volt neked hasonló? mert önmagában a bartolini ciszta gyulladása elég hétköznapi, de néztem róla képeket neten és sehol nem látszott olyan, amin ilyen fehér közepű kis patik lennének. Neked voltak ilyenek is? vagy hólyagok? vagy csak a duzzanat?
2014. febr. 15. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!