Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az állatok is menstruálnak?

Az állatok is menstruálnak?

Figyelt kérdés
nem tudom elképzeleni xd
2014. febr. 21. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák és még több állat tüzelnek mint tudjuk, csak az a különbség hogy ök csak akkor termékenyithetöek meg. Csak ilyenkor közösülnek. A kutyák ilynekor ugyanugy véreznek mint egy nö csak hosszabb ideig 2-5 hétig. van amelyik erösebben van amelyik kevésbé. Ja és évente kétszer tüzelnek csak. A többi állatnál nem tudom hogy van pontosan, de jele midnegyiknél van hogy mikor van a termékeny időszaka.
2014. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
A kutyák tényleg véreznek. Azt látod, hogy a nemiszervük bedagad és vércsepp van rajta+ilyen bambák lesznek és agresszívak más szukákkal. Nekem sikerült már összekennem magam egyszer, amikor a kutyát felemeltem XD
2014. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyák vérzése nem menstruáció.


A menstruáció csak az emberekre jellemző, más állatfajra nem, mert az ember peteérése rejtetten zajlik. A menstruáció a terméketlen időszakban jelentkezik más hormonális háttere van.


Hogy a kutyáknál a megduzzadt ivarszervből némi véres váladék ürül az előfordul, de semmi köze a menstruációs vérzéshez!

2014. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem hiszem, hogy a majmoknál nem menstruálnak a nőstények. Legalábbis az emberszabásúaknál.
2014. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nőstény csimpánzoknál is a péra megduzzadása jelzi, hogy megtermékenyítésre alkalmas. Nálunk ilyen nincs, tehát túlzott párhuzamot vonni ebből a szempontból nem érdemes az ember és a többi főemlős között.

Hogy aztán van-e valami menzeszhez hasonló endometrium leválás náluk is azt nem tudom, de konkrét emberéhez hasonló menstruáció nem valószínű. Bár állítólag a rhesus majomnál (bundermajmok) létezik a menzesz, ezért is kísérleteznek szívesen rajtuk ezzel kapcsolatosan, de ők meg nem emberszabásúak hanem cerkófmajmok. Szóval nem elképzelhetetlen, de bizonyára igen ritka az olyan állatfaj ami menstruál. Nem véletlenül nem hallottunk még róla. Az egzotikus állatokhoz nem értek..


Egy biztos, a háziállataink közül egy sem menstruál, hanem rendszeres időközönként ivarzanak. A tehén folyat, a juh üzekedik, a ló sárlik, a szuka tüzel, a macska bagzik stb... ezek a megtermékenyítésre alkalmas időszakok, míg nálunk a menstruáció a fordítottja, azaz ha nem történt megtermékenyítés az ovuláció után, akkor leválik a méh nyálkahártya és véres nyálkahártya darabok formájában távozik. Ilyenkor a legkisebb az esély a teherbe esésre.


Ivari ciklusa természetesen minden emlős állatnak van, de nem ugyan azok a jellemzői. A menstruáció kifejezés nem egyenlő az ivari ciklussal, az csak az emberi ciklus egy részét jelenti.


Üdv,

Egy állattenyésztő

2014. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!