Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok is menstruálnak?

Az állatok is menstruálnak?

Figyelt kérdés

Az emlősök gondolom igen, mégsem nagyon hallani erről. Egyik barátomnak lány cicája van, megkérdeztem, de ő még egyszer nem tapasztalta, bá lehet az ivartalanított jószág volt. Meg általába nmég soha nem hallottam, hogy za gondot okozott volna, hogy egy béldául egy kutya összemenstruált valamit a házban. Ha mentstruálnak az állatok, akkor ugye más a ciklusuk is, egy kisebb állat gondolom gyakrabban, egy elefánt méretű meg ritkábban.

A madarak tojástojásának van valami köze a menstruációhoz? Na és hüllők? Az rovarok, puhatestűek és férgek gonolom nem menstruálnak.

Elolvastam a többi ilyen kérdést, de nem kaptam választ, tüzelésről meg bagzásról beszélnek, ami szerintem tök más.


2012. febr. 3. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
a macska nem, a kutya igen, a többit nemtom
2012. febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem menstruálnak az emlősök. Ivarzanak, és az teljesen más az emberek menstruációjától. A kutya pl. amikor ivarzik (vagy tüzel más néven), akkor vérzik, és ilyenkor fogamzóképes, peteérése van, vagyis ilyenkor tud megtermékenyülni. Amikor az ember menstruál, akkor pont, hogy nem fogamzóképes, mivel az embernek a ciklus közepén van peteérése, és amikor menstruál, a meg nem termékenyített petesejtek ürülnek ki (többek közt). De ez kb. középiskolai biosz anyag, ajánlom, hogy olvasgass egy kicsit.
2012. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem igen. Én észre szoktam venni a lány aranyhörcsögeimnél a pisiben néha kis pirosas elszíneződést...én a mensire tippelek ezek alapján, mert csak lányoknál vettem ezt észre, a fiúknál nem.
2012. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Igen. Amiket olvastál, azok a különböző állatokra vonatkozó elnevezések.


pl.

a kutya tüzel

a ló sárlik

a nyúl bagzik stb.


Minden állatnál változó, hogy a nőstény egyed milyen időszakonként ivarzik. Egy kis testű kutya akár 4szer is tüzelhet egy évben, míg egy nagytestű egyszer vagy kétszer. A lovaknál nem tudom, de a nyulak pl elég gyakran.

Ez a folyamat a peteérés része, amikor is a nőstény illat anyagokkal jelzi a hímnek, hogy alkalmas időszakban van az utódnemzésre. Ekkor történik a párzás, és ebből születik az új generáció.

2012. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, #2-nak ment egy zöld ököl. Na és a főemlősökkel mi a helyzet?
2012. febr. 3. 20:34
 6/19 A kérdező kommentje:
#4-nek is ment. Még egy kérdés: az ivarzásnál miért véreznek? Az embernél ugye a nyálkahártya távozik, de náluk?
2012. febr. 3. 20:37
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak: a macskáknál is van tüzelés. Máskor nézz utána.

Nem csak a emlősöknél van ivarzás, de náluk a leglátványosabb. Természetesen a méhlepényeseknél is petesejtérésről, tüszőrepedésről és többnyire a méhnyálkahártya lelökődéséről (ez a vérzés) beszélhetünk. Még azt sem mondanám, hogy kevésbé feltűnő, mint az embereknél, mert ha valaki odafigyel, észrevehető.

A vérzésről még annyit, hogy nyilván a tömeg, méret miatt nem olyan erőteljes a kistestű állatoknál.


A macskáknál nincs különösebb vérzés, ezért a tévhit. Mielőtt ivartalaníttattam a macskámat, jól látszódtak rajta a tüzel jelei. Levertség, idegesség, különös ragaszkodás volt a jellemző. A macskáknál a tüszőrepedést csak az aktus váltja ki, a nőstény macska közel két heti szünetekkel addig tüzel, amíg egy kandúr be nem fedezi.

2012. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: első vagyok, persze,h. van tüzelés a macskáknál, ezzel nyilván tisztában vagyok, de mint olyan, nem menstruálnak, nem távozik vér belőlük... én így értettem...
2012. febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Na és a tojás a madaraknál, hüllőknél? Menstruációkor a megtermékenyítetlen petesejt távozik meg a méhnyálkahártya. A tojás maga a megtermékenyítetlen petesejt, ami ilyenkor távozik, nem?
2012. febr. 8. 12:22
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Ez most komoly kérdés?Persze hogy "menstruálnak" szó jelentésen más de ugyan az kutya macska ló stb.

Csak meg ne kérdezd hogy a csiga is.

2012. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!