Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok és még nem...

15 éves vagyok és még nem mentsrtuálok. Anyukám nagyon aggódik ezért elvitt egy nőgyógyászhoz. Ott kaptam egy papírt amit sajnos nem minden mondatok értünk. Tudtok nekem segíteni h mit jelentenek ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés

Portio: ép, virginalis

Méh: kis uterus egyenes állásban szabad körny.



2014. febr. 23. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Méhszáj: ép, szűz

A méh egyenesen áll, és nincs a környezetében )kismedence)semmi kóros.

2014. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azaz ez egy teljesen negatív lelet.
2014. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden OK.
2014. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden rendben van.

És 15 évesen még egyáltalán nem jelent gondot, ha valaki nem menstruál. Vannak későn érő lányok is, akik egészen 16 éves korukig nem menstruálnak.

Majd megjön.:) Kár volt ezért anyukádnak aggódnia.

2014. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

"Kár volt ezért anyukádnak aggódnia."

Te nem aggódnál ha a középiskolás, kilencedikes lányod nem menstruálna? Most komolyan.

2014. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Így van, hiába a szép szavak, hogy 16 éves korig bármikor megjöhet, azért a többségnek ma már 11-12 éves korban jön. Én is aggódnék, és egy nőgyógyászati vizsgálat még nem ártott meg senkinek. Szerintem korrekt, hogy az anyukájának fontos a lánya egészsége.
2014. febr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legalább így biztos lehetsz benne, hogy nincs semmi baj!
2014. febr. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Csak mert az átlagos lányoknak 13-14 évesen már megvan, attól még egyáltalán nem kell tragédiára gondolni, ha egy 15 éves lánynak még nincs meg. Más lányok is 15-16 évesen kezdenek el menstruálni, így ha lesz lányom is, mert egyébként fiam van és 15 évesen még nem menstruálna, akkor nem esnék kétségbe, hanem várnék 16 éves koráig és akkor vinném orvoshoz.

Mert itt most szegény lány agyonra parázza magát, csak mert anyuka nem vette figyelembe, hogy vannak később érő lányok is. Persze, oké, anyuka is inkább vigye orvoshoz, biztos, ami biztos alapon, de ne paráztassa már be szerencsétlen gyerekét.

És gondolom azért, ami fejlődésben és érésben, egyéb jelekben megmutatkozik, hogy rendesen fejlődik a kérdező és hamarosan megjön neki, azok az előjelek megvannak, tehát majd a vérzése is megjön.

2014. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem úgy néz ki, mintha nagyon parázna ez a lány :) Leírta a helyzetet, érdeklődött a leletéről, szerintem teljesen rendben van.
2014. febr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!