Mennyibe kerül mai árak szerint egy abortusz? Mire elmegyek nőgyógyászhoz, majd abortuszra és az utána valo gyógyer szedése körülbelül mennyibe fog kerülni? Sajnos nem tehetek mást pedig megtartanám.

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
nőgyógyásznak csak akkor kell fizetni, ha magánorvost választasz és a magánrendelésére mész. ott ő dönti el, hogy mennyit kér a vizsgálatért. az abortusz maga kb 28-30 ezer forint. a gyógyszereket nem tudom, szerencsére nem voltam ilyen helyzetben.
2013. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Két éve kb 8-9 ezret fizettem, de csak azért mert hátrányos helyzetű vagyok. Tehát a rendes ár ennél több. Nekem magánorvos csinálta a kórházban. Neki ha jól emlékszek 10-15 ezret fizettünk. Utána semmilyen gyógyszert nem kell szedni. A kórházban adnak műtét után 2 szemet, amit be kell venni, és ugyan ilyen kettőt adnak h vidd haza és másnap vagy este (már nem tudom) kell bevenni, de ezért nem kell fizetni. 6 hétre rá (asszem, bocsi de régen volt és nem szívesen emlékszek vissza rá) vissza kellett mennem a nőgyógyászhoz, és mivel magándoki volt fizettem érte. De ha nem magánorvoshoz mész akkor az abortuszt kell kifizetned csak.
2013. szept. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, maga a beavatkozás 29700 Ft, ahhoz jöhet szükség szerint méhösszehúzó vagy/és antibiotikum, max 2-3 eFt, de inkább kevesebb...
2013. szept. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszolat. Még annyi lenne, hogy ez körülbelül a nőgyógyászattol a műtétig.. mennyi idő lenne?
2013. szept. 20. 09:18
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Off

Kedves 2. válaszoló. Eszem megáll! Hátrányos helyzetűként 8-9e az abortusz neked, de magándokival csináltatod, akinek adsz hálapénzt. Hátrányos helyzet, na ja.

Kemény.

Ezért tartunk itt, ahol tartunk.

2013. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Nézd Kérdező (#4), ez leginkább a helyi adottságoktól függ, a törvény mindösszesen annyit ír elő, hogy a két családsegítős megjelenés között minimum 3 (naptári) napnak kell lennie. Tehát ha minden a legrövidebb idő alatt alakul, akkor kb 5-6 nap a minimum. Ezt ugye tolhatja az, hogy hányan várnak a családsegítőre, és mikorra tud időpontot adni, meg hogy az adott kórházban mikorra tudnak időpontot adni, szélső esetben felmehet az egész 2,5-3 hétre. Az átlag meg a kettő közötti, olyan 8-10 nap körül lehet...
2013. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
5-ös! 2. vagyok. Hátrányos helyzetűnek számítottam mert anyukám egyedül nevelt 3unkat (19 voltam). Én fizettem az abortusz részt, a barátom pedig a hálapénzt. Úgy gondoltuk hogy jobb ha magánorvoshoz megyek, és eleve hozzá járok évente. És nem kell elítélni, nem vagyok kisebbségi ha erre gondoltál. És azért se kell amiért sajnos abortuszom volt.
2013. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Abortuszért hálapénzt???? Rohadt egy világ ez.
2013. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

kérdező,


fel kell hívni a területileg hozzád tartozó védőnőt, kérni kell egy időpontot tőle, amin megjelensz a nőgyógyászodtól kapott lelettel, ami igazolja a terhességet.

a védőnő elindítja a folyamatot, 3 nap türelmi idő van, amit mindenképpen ki kell várni, ez a törvény, ez idő alatt bármikor meggondolhatod magad.

ha nem, akkor a befizetett csekkel amit az első alkalomkor kaptál a védőnőtől, visszamész és aláírod, hogy nem gondoltad meg magad, kapsz egy igazolást, hogy megjelentél a tanácsadáson és a csekket is befizetted.

amint ezek megvannak mehetsz a területileg hozzád tartozó kórházba, ahol ezekkel a papírokkal időpontot kérsz a műtétre.

nem tudom hol laksz, de érdemes már a papírok beszerzése előtt időpontot kérni, mert akár 1-2 hét is lehet, mire időpontot kapsz.

elég, ha odamész a lelettel, amin rajta van, hány hetes vagy és mondod hogy már van időpontod a védőnőhöz is, ők pedig ezek alapján fognak időpontot választani.

Ha így sikerül, akkor igazából 1 hét alatt is el lehet intézni.

2013. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!