Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha rendszeres a menzesz,...

Ha rendszeres a menzesz, attól még lehet PCOS?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, sokakanak van rendszeres és pontos menstruáció de ettöl még nincs tüszörepedesédük, sokaknak még peteérés sem. Ahogy van inzulinrezisztencia policisztás petefészek nélkül, viszont policisztás petefészek nincs Ir nélkül, de legalábbis nem megfelelö terhelt cukorértékek nélkül.
2014. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hasi ultrahangra megyek, remélem, ott kiderül valami! Mert amúgy minden ok, van fehér folyás is félidőben, meg rendszeres menzesz, ritkán fájdalom. Csak a hormonok nem okék.
2014. febr. 24. 14:21
 3/11 A kérdező kommentje:
Jah, és nekem megvolt a terheléses cukorteszt, éhomi rendben volt, 2 óra után viszont eléggé lecsökkent, a határ alá, azt hiszem 3,5 körül volt. De azt mondták, rendben van így,
2014. febr. 24. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
a 60 perces terheld cukrod lecsökkent? AZ nem normális. józan paraszti ésszel végig gondolva sme az. Ha fogyasztasz cukrot meg kell hogy emlekdejen a 60 perces és utána kell visszamennie. nekem is pont ez van most már. Régen volt enyhe inzulin rezisztencia is. Ez még indig anyagcsere zavar és az okozza hogy abnormálisan nagy inzulin fröccs va az elsö órában, a 60 perces inzulinom már jó volt de ha lett volna mondjuk 30 perces ott valószinüleg nem lett volna jó. Érdemes lenne felkeresned egy hozzáértö endokrinológust ha tudsz a mensmnetisbe menj ott nem mondjék hogy jó ha nem az. jelenleg Mo-n Ők akik igzaán értenek hozzzá. egyébként a medőséfi orvosm rá sem nézett a cukorra csak az inzulint nézte és mondta jaj de jó minden rendben, közben meg még mindig nem, ha a cukor helyre jön sikerülhet a baba spontán, tüszörepedésem nem volt még emelett a túl alacsony 60 perces cukor mellett. Ennyire értett hozzá a meddőségis orvos. Pedig a cukor szintje, aránya éppolyan fontos mint az inzuliné.
2014. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a terhelésed eredménye egyébként?
2014. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

120 perces teszt volt, megittam 75g-os cukros vizet és 2 óra múlva kellett visszamenni.


az eredmény:éhomi: 5,1 mmol/l

120 perces glucose: 3,0 mmol/l

inzulin: 4,9 mlU/l

inzulin 120 perc: 4,2 mlU/l

IR (HOMA index): 1,1, (<2 normális ref. tartománnyal)

2014. febr. 24. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
ez sajnos nem elég minimum 3 pontos kell, mint irtam nekem is csak a 60 perces cukor a rossz már, mégis pont elég ahhoz hogy ne legyen még mindig tüszörepedésem.
2014. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát, nekem sajnos csak ezt vizsgálták. sebaj, hamarosan megyek hasi ultrahangra, reménykedem, hogy nem szúrnak ki bajt.
2014. febr. 24. 19:18
 9/11 A kérdező kommentje:
azt honnan tudod, hogy nincs tüszőrepedésed? nem vagyok ennyire otthon még a dolgban, így minden segítség jól jön, és köszönöm is! :)
2014. febr. 24. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
a policiszták a meg nem repedt tüszökböl lesznek és akkor sem sikerül a baba amikor van rendes peteérésem. Hasi uh.-on egyébként sok orvos nem is látja a policisztákat rendesen, hüvelyi uh lenne célszerű.
2014. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!