Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindig visszatér a hüvelygomba...

Mindig visszatér a hüvelygomba, már nagyon el vagyok keseredve. Van esetleg valami természetgyógyász módszer, amivel elűzhetném végleg?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia Sorstársam! Én csak ebben a tavaszban és nyáron két fertőzésen estem át. 16 éves korom óta nem volt olyan év, hogy ne lett volna egyszer vagy kétszer ilyen bajom. És mennyire UTÁLOM! Állítólag hajlamos vagyok rá. Voltam többször Gynevac injekciókúrán, ami 10 hétig tart, kéthetente kaptam szurit, összesen 5-öt. Na ez kicsit használt. Amúgy vannak egyéni módszereim. Bár maradinak tűnnek, meg talán túlzásnak is némelyek számára, de én már nem tudok másképp élni.

Például: Külön intim törölközőt használok, nem a fürdőlepedőmbe törlöm magam lenn.


Napközben saját kis lavóromban megmosakszom legalább egyszer délután. Ezután tisza fehérneműt húzok.


Hetente egyszer irrigálok (Lactacyd).


SOHA de soha nem megyek nyilvános fürdőbe, mert eddig akárhányszor belemerészkedtem, póruljártam.Maximum Balaton, de fürdés után rögtön szárazat veszek fel.


Kétnaponta eszek egy gerezd fokhagymát, mert köztudottan gomba és baktériumölő hatása van.


Ha tehetem szeretkezés után is megmosakszom alulról.


Kerülöm a szoros gatyákat és a nem pamut bugyikat.


Még így sem mindig tudom elkerülni, de szívből kívánom neked, hogy hagyjon el végre téged is...meg engem is.... :)

2008. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Sajnos nekem is sokszor volt ilyen problémám.

A Betadin hüvelykúp nekem bejött. Nem csak gombára, hanem mindenféle hüvelyi fertőzésre jó, 14 db van 1 dobozban. Mindenképpen el kell olvasnia betegtájékoztatót, de sztem érdemes kipróbálni! Recept nélkül lehet kapni, és nem is nagyon drága! ( a Pevaryl G kifejezetten gombára van, az 3 db-os, a Canesten combi nekem semmit sem ért, mindkettő szintén recept nélkü kapható )

2008. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Hali!

Ami otthon hasznalhato modszer az a kovetkezo: hasznaljal huvelykuppot, este felteszed es reggel szodaporos vizzel mosd le magad. Nekem bevalt, ami a lenyeg, hogy nyuljal be finoman es huvely falarol is probald lemosni a lerakodott gombasodast. Nem kell sok szodapor, egy lavorba kb. 1 evokanallal. En mostmar nem panaszkodom. Egyebkent nekem egy idos holgy ajanlotta volt, allitolag a regi idoben nem volt mindenfele huvelykupp es nekik ez segitett. Egy probat meger, csupan kupp nelkul is.

Ui. Bizom benne, hogy segitsegedre lehettem!

2008. júl. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Az elolzo iroja vagyok!

Elfelejtettem, hogy csinaljal legalabb nap 2-szer cickafarkteas ulofurdot!

2008. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2008. júl. 22. 15:58
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
MI az a szodaport???szódabikarbóna vagy mi???
2008. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szodapor*
2008. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

most voltam homeopátiás orvosnál, javasolt pár szert

azt mondta ennek használnia kell, véglegesen

hát reménykedem benne:)

2008. júl. 24. 08:52
 9/12 A kérdező kommentje:
szedjen Candida albicans nozódát 30 ch heti 1x10 golyót, Thuja occidentalist 30 ch-ban havi 1x10 golyót kb. 3 hónapig, ha éppen vannak tünetek, akkor Helonias dioica-t 9 ch-ban Sepia 9ch-val váltogatva, napi rendszerességgel. Ügyeljen a hüvelyflóra állapotára, pl. laktózos hüvelyöblítéssel.
2008. júl. 24. 08:53
 10/12 A kérdező kommentje:
hátha másnak is segít:)
2008. júl. 24. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!