Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis műtét utáni...

Endometriózis műtét utáni fájdalom?

Figyelt kérdés
Múlt héten volt endometriózis gyanúra lateroszkópos műtétem, be is igazolódott a gyanú hosszú évek után.Eltávolították a csomókat, összenövéseket oldották.Elvileg csak néhány összenövés illetve csomó volt, 1.státiumú, de erős fájdalamakat okozott. Viszont a műtét után két nappal( már lassan egy hete) erős nyomóérzésem van ugyanúgy mint előtte, illetve folyásom(ami előtte csak kisebb mértékbe volt, mint most). Másnak is voltak ilyen tapasztalatai a műtét után? Az orvoshoz csak jövőhéten kell visszamennem, viszont aggódom, hogy ezek a tünetek normálisak-e. Kérem akinek volt már műtéte írja meg, neki milyen volt utánna. Köszönöm szépen.

2014. febr. 25. 11:18
 1/9 anonim válasza:

Szia.

Ne izgulj nekem is meg mindig nyomasra erzekeny belul a hegek .nekem holnap lesz harom honapja h mutotek endometriozissal.

Nekem huvelyfolyasom nem volt .de viszont mos eben a honapban van hetek ota .de mitol nemtudom .nagyon szeretnek babat mar nemtudom ilyen mutet utan mikor lehet teherbe esni!?

Es te kedves kerdezo te szeretnel babat? Ha igen neked mit mondtak kb mikor eselyes?

2014. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bogyingo ***** válasza:

Sziasztok Lányok!

Engem is műtöttek endoval már 7 hónapja.

Nekem a dokim azt mondta hogy aktív fél év után jó lenne ha öszzejönne a baba.

Jövőhonapba megyek vissza majd látjuk mit mond bár még nem telt el a fél év aktív probálkozás mivel később keztük el :)

Nyomás érzékenység még normális ilyenkor.

Ha nem büdös, sárgás vagy zöldes a folyásod akkor az is normális. Kaptatok valamilyen gyógyszert?

2014. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Elso vok.

En nem kaptam halistenek.semit.

2014. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bogyingo ***** válasza:

Az jó , én kaptam visanne nevű gyógyszert ami mellet teherbe lehet esni, bár csak két hónapig ettem mivel utánna döntöttük el hogy jöhet a baba :)

Nekem elég nagyok voltak az endos ciszták és mind két petefészkemen volt, szerencsére megtudták menteni őket.

2014. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az baj ha egy ilyen mutet utan felborul a ciklus?

Nekem mutet elott 5 napig tartott es 31 napos ciklusaim voltak.jelenleg orulok ha 20 naposok a ciklusaim lehet nincs ovulaciom?!

2014. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bogyingo ***** válasza:
Nekem a negyedik hónapba jött meg normálisan 28 napra előtte kicsit kesze kusza volt, szerintem ezzel még nincs baj. Szerintem várj még egy vagy két ciklust és ha így marad akkor menyj vissza ezzel a problémával. Odabent azért megpiszkálnak ilyenkor és persze hogy kell idő hogy regenerálódjon a szervezet.
2014. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kerdeztem a nodokit es azt mondta hogy ez tok jo ez igy ez a ciklus hogy keves es rovid.

De akor egyaltalan hogy lehet jo? Ideje sem lene beagyazodni a babanak szerintem?!

2014. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bogyingo ***** válasza:
Szerintem is túl rövid, várj egy két ciklust és ha akkor sem változik menj vissza és ha akkor is azt mondja válts orvost mert nem nagyon jó ez így.
2014. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Így megnyugodtam már egy kicsit:) Még nem kaptam gyógyszert, de elvileg fogok csak meg kell várni a szövettant. Én már a műtét előtt is szedtem Visanne-t, amit még egy másik nőgyógyász ajánlott, hogy próbáljam ki, mert szerinte ez a betegségem van, persze akkor támogatás nélküli áron kellett megvenni ami nem egy olcsó mulatság. De mivel segített, remélem maradunk annál. A baba dolgot még nem kérdeztem a dokitól, bár mondjuk én még kicsit várnék vele. Viszont még egy olyan kérdésem lenne, hogy ti mennyit pihentetek otthon műtét után? mert erről nem mondott semmit a dokim.
2014. febr. 25. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!