Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Májbetegséget okozó fogamzásgá...

Májbetegséget okozó fogamzásgátlók?

Figyelt kérdés

Nemrég szembesültem vele, hogy a fogamzásgátlóknak egyre nagyobb májkárosító hatásuk van. Ahogy bárki más, én sem vettem figyelembe a lehetséges mellékhatásokat. Azonban ma a nődoki elég rossz híreket közölt, azt mondta a régóta tartó fogamzásgátlás miatt lehet kezdődő májbetegségem.

Megijedtem, ezért a keresőbe beírtam a "májbetegség" szót. Szerencsére nagyon sok hasznos információt találtam a tünetekről és megoldásról. Ti ismeritek? Segítsetek!



2014. febr. 27. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Most konkrétan mi a kérdésed? Mert nem teljesen értem.

A máj az egyik legjobban regenerálódó szervünk. Ha csak egy kicsit megemelkedtek a májenzimeid a tabitól, akkor abbahagyod, és rövid időn belül normalizálódni fog. Ha jóindulatú daganatod lett tőle, az ált. nem okoz problémát. A rosszindulatú daganat meg a tabitól iszonyatosan ritka.

2014. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem egészen van az úgy, ahogy előző írta. Valóban nagy a regenerációs képessége, de sajnos ha rosszindulatú daganat kezdődne benne, akkor azon nincs segítség!

Természetesen neked biztosan nincs ilyen problémád, de bizony a fogamzásgátló nincs "gyógyító" hatással a májra, csak erről nagy a hallgatás. (pénzről van szó, és nem is kicsiről.)

Amúgy még mindig lehetséges, hogy a rengeteg abortusz több kárt okozna, viszont így sajnos abban a hiszemben kezdik a gyerekek a nemi életet egyre fiatalabban, hogy nem lehet semmi baj belőle.

2014. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. És hol írtam, hogy a rosszindulatú daganat meggyógyul? Jah, hogy sehol.

Azt írtam, hogy ha kicsit megemelkedett a májenzim értéke, akkor az simán helyreáll.

Nyilván ha daganata lett tőle, az nem....

2014. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát persze a a tabletta egy szintetikus méreg,amit a máj nem tud úgy lebontani,mint a természetes anyagokat. Egyéne válogatja mennyire tudja.

Jó lesz,ha ragaszkodsz a tablettához,h májserkentő teákat vagy tablettákat szedsz.


Egyébként nem véletlenül van ráírva a tabletták után a májkárosító hatás.A máj az egyik legfontosabb szerv,minden,ami egészségtelen,neki kell SELEJTEZNIE!És ezek a szerek,mint selejtek!

2014. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A kérdező vagyok. A fogamzásgátlóknak mindig csak a hasznosságát látjuk, sosem a hátrányát. Hosszantartó fogamzásgátlás következményeként lett a májamon egy folt. Arra gondoltam, elkezdek valamilyen májvédőt szedni. Keresgéltem a neten, a legtöbb hasznos információt a máriatövisről olvastam. Számos készítményben megtalálható, de találtam olyat is, amiben több féle gyógynövény van (cink, lecitin, benedekfű). Ez véleményetek szerint sokkal hasznosabb is?

2014. febr. 28. 09:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a Pannonhalmi Májvédő teakeveréket iszom.Estefelé,mert a máj este végzi a munkáját,egyébként ha két óra különséggel újra iszom,észrevettem,hogy másnap sokkal fittebb vagyok és kipihentebb.


Én ennél a teánál vettem észre érezhető hatást.Minden DM és Rossmannban kapható.

2014. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!