Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A menstruációm nagyon erős alhasi görccsel, szédüléssel és rosszulléttel jár. A háziorvos azt tanácsolta, hogy keressem fel a gyermeknőgyógyászatot, valamint felírt 2 gyógyszert(Apranax, Maltofer Fol).

Hozzátette, hogy ne ijedjek meg, ha netalán fogamzásgátlót írna fel a nőgyógyász, mert szerinte ez egy kicsit helyrehozná a hormonháztartásomat (vagy valami ilyesmi)

Szerintetek mennyi ideig kellene szednem, és milyen hatással lenne rám? A fogamzásgátlónak vannak bármilyen következményi?

Még csak 15 éves vagyok, és őszintén bevallva egy kicsit félek ettől az egésztől :S

Kérlek, hogy minél hamarabb válaszoljatok:)

Előre is köszönöm!



2014. márc. 1. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem tanácsolnam a fog.gatlot. Az a baj vele, h nem meggyogyitja a bajodat, hanem elfedi, amint abbahagyod a szedését, visszatér minden. Emellett 15 évesen nagyon sok kárt okozna a hormonjaidban.

Mindenkire máshogy hat: lehet te birnad, anyud nem vagy fordítva. Próbáld ki a másik kettőt, de sztem a fog.gatloba ne menj bele.. Látogass el másik orvoshoz is, hátha ő mást ajánl.

2014. márc. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se szedném a foggátlót, van orvos aki egyenesen bűnnek tartja, ha valaki ilyet ír fel!
2014. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 26 éves létemre most kezdek majd először fogamzásgátlót szedni és be vagyok tojva szó szerint. Mellékhatásoktól, egyebektől.. Azt mondtam, sose fogom szedni, de annyira nem akarok még második babát, hogy rászántam magam.

Beállok azok táborába, akik nem ajánlják..

2014. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az apranax, ha a menzesz előtt már elkezded szedni 1-2 nappal megakadályozza a görcsök kialakulását. 15 éves lánynak ezekre a tünetekre semmiképpen nem írnék hormon tartalmú gyógyszert! Azért nem, mert a tüneteid bár kellemetlenek, de teljesen beleférne a természetesbe. Amíg nem vagy élsportoló, nem vagy a munka világában, addig semmi szükség rá. Nagyon komoly mellékhatásai lehetnek!
2014. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!