Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkezdhetem már újra szedni a...

Elkezdhetem már újra szedni a fogamzásgátlót, vagy várjak még vele?

Figyelt kérdés
Több, mint egy évig szedtem a fogamzásgátlót, majd mivel a párommal szakítottunk, abbahagytam a szedését (decemberben szedtem utoljára). Most újra szeretném szedni, de félek, hogy túl korai lenne a szervezetemnek... Nem szeretnék a hormonjaimmal szórakozni.
2014. márc. 4. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha aktív szexuális életet élsz, akkor mindenképp kell szedned.
2014. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha aktív szexuális életet élsz, akkor mindenképp kell szedned."

Mégis miért kellene? Más védekezési módszer is van ám a világon....


Ha a ciklusod helyreállt az abbahagyás óta, elkezdheted újra.

2014. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vannak. Csak még mindig az orális kontraceptívumok a leghatékonyabbak...
2014. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 hónapot ajánlott az orvosok szerint várni.

És csak akkor 3 hónap után is, ha a ciklus helyreállt. Tehát azóta rendszeresen van menstruációd és minden rendben van.

2014. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mostani párommal gumival védekezünk, szerettem a tablettát, többek közt azért, mert alapból nagyon szenvedek ha megjön és nagyon vérzek is, hisztisebb vagyok stb, és kevésbé volt zsíros az arcom is például... De biztos nem lesz belőle nagy gond ha 3-4 hónapos kihagyás után újra szedek? (előtte mindenképp el szeretnék menni vérvételre)
2014. márc. 4. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Van még más hatékony módszer is a védekezésre, nem kellene úgy beállítani, mintha a tabletta vmi kötelező kellék lenne....


Kérdező: Ha rendben van a ciklusod, akkor nem árt. (Nem jobban, mint amennyire alapból árthat.)

2014. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!