Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki volt már ebben a...

Valaki volt már ebben a "cipőben"? Lehetséges petefészek daganatom van?

Figyelt kérdés

eddigi véreredményeim: Ezek mit jelentenek???


CEA:0.5


AFP: 2.5


HCG: 2.0


2014. márc. 7. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:

HCG: Humán Chorialis Gonadotropin rövidítése.


Petefészek és heredaganatok termelik. Mi laborunkban 2,4-ig jó. Bár ez függ a használt teszt érzékenységétől és laboronként változhat.


AFP: Alfa-foetoprotein


Máj és csírasejtes (petefészek, here) tumorok markere. Ez nálunk 8,6-ig jó. De változhat lásd előbbi pontban...


CEA: Carcinoembrionális antigén (emésztőrendszeri daganatok markere.


Azért írom le ilyen "okosan", mert nekem is hererákom volt és az AFP,HCG állandó szereplő a papírjaimon.

2014. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szinte biztos,hogy nincsen.Kiegészítve az előzőt a CEA maximuma: 5,0. Úgyhogy nyugi!
2014. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok és leírom pár szóban a kálváriámat.


Megműtöttek 2010-ben, 2011 Januárban emelkedni kezdett a HCG-m. Határon belül volt, de emelkedett vizsgálatról vizsgálatra... 0,81 aztán 0,97 majd 1,22 utána megint 0,8. Ez így ment 2,5 évig mire átlépte a 2,4-et (2,43 volt). Akkor kezdtek el komolyabban vizsgálni és kiderült, hogy kiújult a daganat a hasüregemben, de már majdnem 5x5 centis lett a várakozások alatt... Azért élek még, mert nem volt túl agresszív és így is időben kaptam még a kemoterápiát.


A te értékeid normálisnak számítanak elvileg, de a HCG emelkedés nem terhes emberekben nem jelent sosem jót. Amíg nem lesz csillagos, addig nem fognak semmit csinálni veled... szóval ellenőriztesd időnként. Ennyit a határon belüli értékekről.


Az lenne a legjobb, ha nem szólnának hozzá olyanok, akik azt sem tudják pontosan, hogy mi egy tumor pontosan, mert nekik csak véleményük van a dologról és az lószart sem ér. Én kétszeres ráktúlélő vagyok, de inkább hallgatnék olyan, aki túlélte, mint olyanra aki csak olvasott róla vagy látta a tv-ben.

2014. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!