Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Viszket, piros és mostmár ég...

Okoska:) kérdése:

Viszket, piros és mostmár ég is. Muszáj orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete kezdett el viszketni a nemi szervem. Nagyon nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, csak amikor már egyre többször és jobban kezdett el viszketni és utaná égett is, akkor ijedtem meg, mert féltem hogy lehet hogy gomba..

Utána néztem az interneten hogy mik lehetnek az okok a viszketéste és ott azt írták hogy lehet hogy a szőr növekedésétől is lehet viszketni. (csak a bikini vonalat, illetve gyors kicsit "körbe" borotváltam magam).

Mivel egyre jobban kezdett el viszketni úgy döntöttem hogy teljesen leborotválom, hátha megszűnik a viszketés. Mielőtt leborotváltam volna megnéztem hogy hogy néz ki és lattam hog tiszta piros. azt hittem hogy csak a vakarástól.. de most borotválás után viszket, vörös, ég is, és ha úgy tartom a lábam akkor még szúr is... Muszáj elmennem nődokihoz?

Kárt tudok csinálni ha kamillázom? 16/L

(sosem voltam még nőgyógyásznál, és ha lehet minél később mennék, mert nagyon félek. még itthon sem mondtam el hogy problémáin vannak)

mi lenne a legjobb megoldás?



2014. márc. 13. 01:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Ez nem feltétlenül nőgyógyászati téma, ott van a bőr- és nemigondozó és az urológia is, ahol foglalkoznak evvel.

Vizelési panaszod nincs?

hol viszket pontosan és a ciklusod melyik szakaszéban vagy? Voltál-e beteg mostanában, szedtél-e orvosságot, stb...

2014. márc. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
... és miket kentél rá a borotválás miatt, vagy bármikor?
2014. márc. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha elmennél orvoshoz, mert az interneten való diagnosztizálás nem megbízható!
2014. márc. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nincs vizelési panaszom. a hüvely környékén vörös. és ha minden igaz akkor jövőhéten kellene megjönnie..

nem kentem rà semmit, tusfürdővel borotváltam, azt mondták az jobb mint a habok..

2014. márc. 13. 07:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A tusfürdő tisztít és nem gyógyít.
2014. márc. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

És hol borotváltad, a hüvely környékén is?


Mert akkor lehet attól.


És ha KÍVÜL viszket, az nem belső szervi probléma, akkor max. a bőrgyógyásznak mutasd meg. a nőgyógyász belső vizsgálatot véges testen belüli panaszoknál, és csak érintőlegesen foglalkozik fertőzésekkel, első sorban a méh és petefészek betegségeihez ért.


Valami semleges, nyugtató krémet tégy rá.

2014. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és azt nem írtad, voltál-e beteg mostanában, szedtél-e valamit, pl. antibiotikumot.
2014. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

mindenütt leborotváltam.

kötő hártya gyulladásom volt, de nem szedtem antibiotikumok..

borotválas utána nap nem viszketett, de 2. napra ahogy

megnövekedett, és nagyon szúr, viszket, szoval nyilván ez a baj..

hogyan csökkenthetném a viszketést? ezentúl minden nap borotváljam, vagy hagyjam újra megnőni?

2014. márc. 14. 18:08
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Ja, akkor a növekedés miatt van a bőrirritáció. Te döntsd el.

Van egy ún. Vénusz-borotva is (talán márkanév ez), amivel rövidre lehet borotválni, az elég hosszan hagyja ahhoz, hogy ne szúrjon. De rövidebbre lehet vele vágni, mint ollóval.

Nem tudom, miért fontos Neked borotválni, de akkor már inkább avval...:)))

2014. márc. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy valami nyugtató, natúr krémmel.:)
2014. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!