Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a fogamzásgátló tabletta...

Ha a fogamzásgátló tabletta szedését időről időre abbahagyom majd újrakezdem, vajon milyen mértékben befolyásolja majd a teherbeesés sikerességét a szervezetemben lezajló alkalmazkodási kényszer?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló tablettát szedtem, majd elhatároztuk, h babát vállalunk és abbahagytam. Ennek már két hónapja. Most sajnos úgy néz ki, h anyagi okok miatt el kell halasztanunk a gyermekvállalást. Kérdésem, h ha újra elkezdem szedni a tablettát, majd pár hónap múlva megint abbahagyom,mennyire borítja fel a szervezetem működését?

2014. márc. 25. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni. Ami a lényeg, hogy ha valaki abbahagyja, akkor meg kell várni azt, hogy a rendes folyamatok újra beinduljanak. Valakinél ez azonnal visszaáll, van akinél csak 2-3 hónap után. Ezért szokták javasolni az orvosok is, ha valaki egy időre abbahagyja a fogamzásgátlót, majd pedig újra elkezdi szedni, akkor várjon az újra szedéssel legalább 3 hónapot.

És ha utána meg megint jó néhány hónapig vagy 1-2 évig szeded, akkor utána is leteheted.

Hogy ez milyen hatással lesz a szervezetedre, azt pedig nem lehet tudni. De azért abból már sok mindent le lehet szűrni, ha először abbahagyod, hogy akkor hogyan reagál a szervezeted. Beindulnak egyből a természetes folyamatok, magától megjön a vérzésed, vagy orvosi segítség kell hozzá? Ha minden rendben van, akkor azért elég nagy az esélye, hogy egy második abbahagyás után is minden rendben lesz.

Én egyszer jó 4 évig szedtem fogamzásgátlót, amit abbahagytam azért, mert babát szerettünk volna. Egyből beindultak a természetes folyamatok, rendszeres volt a vérzésem. A fiúnk meg is fogant, miután pedig megszületett, szülés után 3 hónappal újra elkezdtem szedni fogamzásgátlót, amit másfél évig szedtem is, de sajnos szülést követően elég rosszul reagáltam rá, így abbahagytam. De akkor is és azóta is rendben van a ciklusom, minden egyből beindult, vérzéseim rendben vannak, peteérésem is van, úgyhogy szerintem ha egyébként nem áll semmilyen egészségügyi dolog a háttérben, ami miatt gond lehet, akkor nem lesz gond.

De mindenképpen beszéld meg ezt orvossal, mert pontos információval ő szolgálhat.

2014. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Engem elég érzékenyen érintett, hogy most mégsem lesz babánk és várni kell... Főleg, mert elmúltam 35 éves és nagyon szerettem volna... Megjött a vérzésem "rendesen" mondjuk pár nap késéssel és erősebb volt a kelleténél, de megjött... Igazából próbálnám tabletta nélkül kibekkelni ezt az időszakot... Meglátjuk...

2014. márc. 25. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!