Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS mindenképpen hajhullással...

PCOS mindenképpen hajhullással jár?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nemrég diagnosztizálták a PCOS-t nálam. Sokat olvasgattam erről a betegségről,és lehet, hogy fura, de én jelen pillanatban rettegek a hajhullástól (tudom,hogy ez kb. a legkisebb probléma...) A tüneteim: fokozott szőrösödés (látható bajusz,ha nem szedem 2-3 szál szőr állon és mellbimbó körül), policisztás petefészkek, picit eltérő terhelésé cukor érték, az elmúlt fél évben közel állandó alhasi fájdalom. Túlsúlyom nincs, pattanásom csak néhány itt-ott. A hajam nem hullik (még?). A doki eddig nem írt fel gyógyszert "életkorra való tekintettel",diéta helyett csak annyit mondott,hogy kerüljem a cukros ételeket. Ha sportolok, diétázok, esetleg a gyógyszer felírását is kérem, akkor elkerülhetem a hajhullást? Vagy mindenképpen bekövetkezik előbb-utóbb?

Köszönöm a válaszokat :)



2014. márc. 26. 22:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Kihagytam,hogy ha nem is napra pontosan,de eddig minden hónapban megjött a menzeszem.
2014. márc. 26. 22:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Hajhullás akkor következik be ha alacsony az ösztrogén szinted, ezt mérték? Ha nem mérjék meg szépen, tesztoszteron szinttel együtt.

A szőrszálak ellen ajánlom az IPL kezelést vagy a lézeres szőrtelenítést -ez sajnos elég drága. De semmiképpen ne borotváld sehol, mert attól erősödik.

Ha rendszeres a ciklusod akkor nem lehet akkora baj a hormonrendszereddel, hogy kopaszodni kezdj.

Hormonpótlásra Estrimaxot fognak felírni ha szükséges. Évente, félévente nézesd meg a hormonszintjeidet, akkor elkerülheted a kopaszodást.


Műtöttek is, eltávolították a cisztákat?

Ha az orvosod szerint a későbbiekben szükséges lehet a hormonpótlás akkor ha dohányzol vagy iszol már most szokj le róluk.

Fogamzásgátlókat szintén ne szedj. Ha asztmás vagy és szteroidokat szedsz arról is tájékoztasd az orvosod, ezek is kiválthatják ezt.

2014. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem sosem volt hajhullásom, söt nekem a meddöségi problémán kivül nem is volt és nincs is más tünetem. Se szörösösdés, se elhizás, se hajhullás, még a pattanások elö elö fordulnak néha, de azok sem mély gyulladt pattanások inkább kisebb felsziniek. Pedig mindig is PCOS-es voltam (12 évesen jött meg elöször azóta tuti van, de persze sokáig nem volt diagnosztizálva). Tavaly egyszer hullot picit a hajam amikor a 52 napra jött meg, de amint megjött abba is maradt a hajhullás. Ajánlom hogy olvasd el a PCOS-es az ezerarcú boszorkány könyvet. Épp azért ez a cime mert annyi féle ez a betegség mindenkinél más tünetekkel, kinél ez kinél az.
2014. márc. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második eltávolitani már szerencsére nem szokták a cisztákat. leszoktak a drillingről. Semmi értelme mert roncsolja apetefészkeket és pár hónap alatt vissza is térnek a policiszták. Ha helyre jönnek a hormonok lesz peteérés és van tüszörepedés is, sokaknak a terhesség alatt eltünnek a kis ciszák van akinek mindig ott vannak, van akinek jönnek mennek. nagyon egyén függő.
2014. márc. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy hullani fog a hajad, főleg hogy a menstruációd megjön. Mindenki másképp reagál a betegségre, valaki észre sem veszi élete során csak amikor gyereket akar. Nekem amióta elkezdtem a hármas kezelést, javult a hajhullás, már nem olyan vészes.
2014. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!