Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lunette intimkehellyel kapcsol...

Lunette intimkehellyel kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Vaterán rendeltem barátnőim unszolására(mert ők már mind használnak) Lunette intimkelyhet. Azt mondják, hogy sokkal egyszerűbb, mint a tampon, nincs annyi fertőzési lehetőség nőgyógyászom szerint, és akár napi 8órán át tampon helyett bennünk lehet, addig nem is kell törődni vele. Igaz egyösszegben drága...én 7000ért vettem...de remélem beválik azt mondják akár 10 évig sem kell cserélni, így pedig bőven behozza az árát...Tapasztalatok?
2009. dec. 19. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

"...Az intim kehely tisztítása 24 órán belül 2-4 alkalommal szükséges. Öntse ki a kehely tartalmát, majd tiszta szappanos vízzel öblítse át. Az intim kehely Lunette™ fertőtlenítő kendővel, vagy 3-5 perces vízben történő forralással is tisztítható..."


8-o


Ne haragudj, de ez nekem sem praktikusnak, sem higiénikusnak nem tűnik...


Elég undorítónak tűnik, hogy a kehely tartalmát naponta többször kiöntsem és mosogassam a véres műanyagot??? (pl. a munkahelyen?... de otthon sem szeretném!)


Visszatétel előtt jó lenne fertőtleníteni, de hogyan?!... Tegyem a KONYHÁMBAN egy edénybe és főzzem ki?... (Basszus, ennek a férjem nagyon örülne!)


Bocs, de azt sem tudom elképzelni, hogy egy ilyen műanyag tölcsért dugjak magamba és ezzel járkáljak...


A tampon ennél sokkal higiénikusabb : a celofánból tiszta tampont tudok feltenni, használat után meg eldobom!


Zsebkendőből is azért használunk inkább papírzsebkenőt, mert azt használat után eldobhatjuk, sokkal higiénikusabb, mint a textil zsebkendő, amit a bacilus-tenyészettel együtt a zsebünkben őrízgetünk, többször használunk... :-P


Csodálkozom a nőgyógyászod véleményén, mert ennek az eszköznek a használata sokkal fertőzésveszélyesebb a tamponnál, betétnél!!!

2009. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennek ugyan más a neve, de a lényeg ugyanaz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__52998..


Én nem tartom higiénikusnak, nem is értem, a dokid hogyan javasolhatta. Bár a tampont is sokan a mai napig veszélyesnek tartják. Ki tudja, lehet, hogy néhány év múlva mindenki ilyet dugdos magába :)

2009. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsonek: majd ha a gyereked, vagy a gyereked gyereke egy szemetdomb kozepen fog jatszadozni akkor is ennyit fogsz adni a ferjed velemenyere?

Poontosan az ilyen gondolkodasu emberek miatt tart itt a kornyezetszenyezes ahol.

A "legyen minden eldobhato,egyszerhasznalatos mert az a higienikus" fajta emberek altalaban akik fel sem fogjak hogy valojaban magukban tesznek kart ezzel az eletvitellel.

A szappanozasba meg senki nem halt bele, sot tobb ezer evig ez volt az egyetlen modja a fertotlenitesnek, mig a magadba dugdosott tamponok novenyvedo szerek, klor es szintetikus anyagaok tomkelegevel vannak atitava, ami a huvelyed falan keresztul a testedbe szivarog, majd evek mulva felgyulemlik es a rakos leszel/nem lehet gyereked/ cisztak alakulnak ki a mehedben/ stb...majd akkor is kerdezd meg a ferjed hogy beleegyezik-e vagy sem.

Az eldobhato, nem lebomlo celofant meg sem emlitem, es azt sem hogy egy no atlagosan kb 12000 tampont/ betetet hasznal el elete soran!Egyetlen no! Es ez mind a szemetben landol.

Kb 50 eve a gyerekek pelenkait is foztek, igy fertotlenitettek... valoszinuleg mindannyian betegek lettek tole.


A kerdezonek: igen, hasznaljad csak!

Amugy meg ha reggel indulas elott helyezed be, akkor siman kibirja addig amig hazaersz a munkabol es semmilyen szorito-gorcsolo erzest nem valt ki.

Ha 2 dbra ruhazol be akkor egyet tarthatsz magadnal "cserelni" pl olyan helyen ahol nincs ra sok idod/ nincs alkalmad tisztitani, de meg igy is megterul az ara!

Csak annyi a lenyege, mint minden mas higieniai muveletnek, hogy elotte is e sutana is rendesen kezet kell mosni.


Udv

2009. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem nagyon szuper dolog. Remélem azóta használod! :)

Reggel felteszem, este ürítem, kiöblítem és mehet vissza, nem kell minden kivételkor fertőtleníteni, hiszen előtte kezet mostunk. Fertőtlenítő forralásra csak mensi előtt van szükség.

2017. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!