Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még sosem voltam nőgyógyásznál...

Még sosem voltam nőgyógyásznál, de most el kell mennem főiskolai alkalmassági miatt, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Szűz vagyok és nem voltam még nőgyógyásznál. Alkalmasságihoz kell vinnem nőgyógyászati leletet és citológiai vizsgálat eredményét is. Hogyan zajlik a vizsgálat? Mi fog történni? Alapból fehérköpeny-szindrómám van, hát még nőgyógyásznál.
2014. ápr. 8. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom,hogy hagyd ki!!

:(

2014. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért hagynám ki? Egész életemben arra készülök, h felvegyenek, nem fogom feladni emiatt...
2014. ápr. 8. 19:19
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

18 múltál és soha nem voltál még ? Hát először is jól lefognak b..szni, engem is leb..sztak, mert 18 évesen voltam először.

Szólj mindenképpen, hogy szűz vagy, mert akkor annak megfelelően vizsgál meg, de valószínüleg téged, már nem a végbeleden keresztül fog, hanem normálisan. Annyi az egész, hogy felfekszel, benyúl az ujjával, megtapogat, majd kenetet vesz és neked szerintem a rákszűrést is megcsinálja (az fájni fog, mert szűz vagy) Utána a melledet fogja megtapizni, hogy nincs -e benne csomó. ennyi.

2014. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha még szűz valaki, tudtommal nem csinálnak rákszűrést, 1 ujjal megvizsgál. Én legelőször ugyanígy mentem sztk-ba, akkor nagyon fájt, utána évekig kerültem a témát is, másodszorra elmentem egy magán rendelőbe, ott csináltak teljeskörű rákszűrést, kenetvétel,Uh, nagyon féltem tőle de nem éreztem fájdalmat, sok múlik az orvoson.
2014. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki lehetett az a b.rom, aki lecseszett azért hogy 18 évesen még nem voltál nőgyógyásznál?


A protokoll is azt mondja, hogy 23-24 évesen "illik" először, vagy a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel.

2014. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezt eléggé rosszul tudod, mert az első mensturáció után "illik" elmenni először.
2014. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne irogassál már ilyen m.rhaságokat!

Valóban a 23 év körüli az első ajánlott, persze ha addig nincs semmi bajod, vagy valóban a nemi élet kezdése után kb 1 év múlva.

2014. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

[link]

"A nőgyógyászok szerint 13 és 15 éves kor között érdemes sort keríteni az első nőgyógyászati vizsgálatra."


[link]

Szakemberek szerint az első nőgyógyászati szűrésre 13-15 éves korban ajánlott elmenni.

2014. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én sem értem, miért kellene 18 éves kor előtt, mivel szűzként még megvizsgálni sem tud olyan alaposan. Nekem most nincs választásom, de egyébként ha nincs panaszom, sztem 20-nál hamarabb nem is mentem volna. Nem gondolom, hogy ezt minden nőgyógyász tragédiaként élné meg.
2014. ápr. 9. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Kamasz panasz, ludas matyi, Blikk szerint lehet hogy ez az ajánlott, ja meg a magánkórházak pénzéhsége is ezt sugalhatja, de az előírt protokollt figyelembe véve

a 23 éves kor az első szűrés ajánlott ideje, illetve ha elötte kezded a nemi életet, akkor annak kezdete után 1 évvel.

2014. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!