Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még szűz vagyok, nem is...

Még szűz vagyok, nem is voltam nőgyógyásznál, mert úgy tudom, hogy együttlét után javasolt elmenni. Akkor csak együttlét után kell rákszűrésre is figyelni? Az előtt nincs rá esély, igaz? 20/L

Figyelt kérdés

2014. ápr. 1. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A HPV nem csak szexuálisan terjed, és nem csak az okoz rákot, így szüzen is megvan az esély rá. Amúgy elég csak az első együttléttől szűrésre járni, de csak akkor ha rendes a menszeszed, és nincs semmilyen panaszod!
2014. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha még szűz vagy, akkor nem is tud rákszűrést csinálni, legfeljebb végbélen keresztül. Nekem legalábbis ezt mondta a nőgyógyászom, mikor legelőször voltam nála anno.
2014. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A protokoll szerint 23-24 éves korban, vagy ha élsz nemi életet, akkor annak megkezdése után kb. 1 évvel érdemes elmenni az első szűrésre.
2014. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nézd a te döntésed hogy elmész szűrésre vagy sem,ez nem valami kötelező dolog,ez ajánlott,de valóban a sexuális együtt lét után ajánlott a vizsgálat és valóban sex nélkül is el lehet kapni bármit és ott helyesbítenék szűzeknél is tudnak rákszűrést végezni van aki végbélen keresztük,ez igen fiatalokra igaz,de van aki hüvelyen keresztül csinálja,csak kisebb eszközzel.
2014. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el úgy egy-két év múlva akkor is, ha nincs panaszod, meg szexuális életet sem élsz, akkor is.


Én sokáig voltam szűz (28), és emiatt nem voltam nőgyógysznál, mert semmi bajom nem volt. Pedig jó lett volna, akkor hamarabb megszabadítottak volna egy óriási cisztától.


Abszolút nem riogatás, meg szerencsére semmi komoly bajom nem volt, de a magam esetéből tanulva azóta mindenkinek azt tanácsolom, hogy ne várjon addig, amíg lesz szexuális élete, mert hátha mégis úgy alakul, hogy későn kezdi.

2014. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!