Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem megy a tampon felhelyezése...

Nem megy a tampon felhelyezése, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok 11,5 eves korom ota menstrualok es azota egyszer sem sikerult tampont hasznalnom eddig meg annyira nem is zavart de olvastam a vaginizmusrol, a szorongasrol, a gorcsolesrol es a a fajdalmas tampon felhelyezesrol. Mit tudnek tenni az ellen h lekuzdjem a vaginizmust? meg szuz vagyok de elegge aggaszt h mi lesz igy ha lesz egy normalis parkapcsolatom megtalalom z igazit aztan az agyban meg nem tud velem mit kezdeni...

2014. ápr. 15. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Lehet hogy azért nem megy, mert még szűz vagy. Nem mindenki tud szűzként tampont használni. És az se mindegy, hogy mekkora tamponnal próbálkozol. Mert ha egyből a normállal, akkor nem is kell csodálkozni. Ha valaki szűzként tampont szeretne használni, annak a minit ajánlják.

És ez pont egy olyan dolog szerintem, ami ha nem megy, nem kell erőltetni.

És azért nem mondanám csak úgy, hogy te 16 évesen vaginizmusban szenvednél.

Nekem volt ilyen. De már évek óta éltem akkor nemi életet, csak lelki problémák és párkapcsolati gondok miatt, illetve szexuális problémák miatt alakult ki nálam, illetve sajnos egészségügyi gondjaim is voltak. Ezeket összevetve pánikbeteg lettem és én jártam pszichológushoz, illetve jógára, ami nekem megoldotta a problémáimat. A szexuális jellegűeket is.

De te, aki még nem is élsz nemi életet, azért nem merném azt mondani, hogy igen, te az vagy.

Max. feszélyez a tampon felhelyezése. De ha ezt nem tudod leküzdeni, akkor inkább ne használd.

2014. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell rágörcsölni, nincs neked semmiféle vaginizmusod. Valóban nem ártana tudnunk, hogy mi miatt nem tudod felhelyezni a tampont (mit tapasztalsz), de pl én is olyan voltam egész életemben, hogy szimplán fáj a tampon felhelyezése. Ugyanis nincs elég vérzésem hozzá. Én már megtanultam felrakni, de ugye már nem vagyok szűz, így a hüvelyem tágabb, de a mai napig fájdalmas.
2014. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne helyezd fel? Nem kell ide nagy okoskodás, én se használtam 20 éves koromig. Megvoltam remekül.

Nincs vaginizmusod, ne beszéld be! Nekem is fájt a tampon felhelyezés, létezik szűzhártya meg szűk hüvely, de ez normális. De ha mér most rákattansz...

2014. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd szerintem sem. Én sosem használtam még, teljesen megvagyok a betéttel. :)


17/L

2014. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!