Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fájt egy picit a tampon...

Miért fájt egy picit a tampon felhelyezése?

Figyelt kérdés
Ma használtam (illetve próbáltam ki) másodszorra tampont, először sikerült, de nem csúsztattam fel eléggé, ezért kivettem, és most másodszorra nehezebb volt. Nem akart feltalálni, pedig minden irányban próbáltam, és már nagyon kellemetlen volt, legvégül pedig felment, de nagyon kellemetlen érzés volt, sőt picit fájt is, de végül felment, talán még nem is teljesen, pedig az ujjam tövéig dugtam fel. Na, az a lényeg, hogy a menstruációm 3. napjában járok, picivel kezdtem, és elég nedves is volt a hüvelyem ahhoz, hogy felmenjen,de mégis fájt... utána még egy ideig sajogni éreztem odalent, ezért nem bírtam, negyedóra múlva kivettem, de az is nagyon kellemetlen volt. Ez normális? (Szűz vagyok, és 13 éves.) Lehet hogy azért volt, mert túl siettem, és duvábban próbáltam felnyomni? Azt még meg szeretném jegyezni, hogy az elsőnél gond nélkül felment, és ki is!
2014. ápr. 15. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Amikor először feltetted,felszívta az ott lévő cuccot, így másodjára már kb. teljesen szárazon tetted fel, azért fájt.
2014. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Félreértetted, nem kétszer egymásután, hanem a legelső előtte pár hónappal volt, csak arra céloztam hogy az gond nélkül ment
2014. ápr. 15. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Szűz lány és 13 éves? Ne csodálkozz, ha nem kellemes érzés, talán ilyen fiatalon jobb lenne maradni a betétnél. Tampon akkor lenne már jó Neked, ha 20 éves körül lennél s nem szűz! Én 15 vok, kipróbáltam, de megesküdtem, még egyszer amíg szűz leszek addig nem hordok tampont, még akkor se, ha 9 000 000 Ft-ot nyerek! ;)
2014. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Az előző válaszoló hülyeséget mond, nyugodtan használhatsz tampont akkor is, ha szűz vagy.


Én 14 évesen kezdtem, és eleinte nekem is nehezen ment a feltevése, és volt hogy fájt is. Egyszerűen csak azért szerintem, mert még nem voltam gyakorlott benne.


Szóval ne aggódj szerintem, nyugodtan használj csak tampont, és majd meg fogod szokni.


19/L

2014. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tizenhárom éves koromtól használtam tampont, szűz voltam. Azóta is ezt használok. Nekem minden nehézség nélkül felment, nem volt vele soha probléma. Van aki ilyen, van aki olyan.
2014. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg lehetett az a baj, hogy siettél. Aztán nem ment, ideges lettél, akkor persze még kevésbé ment. Amíg nem vagy nagyon gyakorlott, próbálj több időt szánni rá.
2014. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha nagyon erőszakosan helyezed fel, akkor persze, hogy fáj.
2014. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tampon felhelyezése egy kissé fájhat. Nem kell azt hinni, hogy ha fáj, már rögtön baj van. Lehet, hogy csak felszívta már egy területen a cuccot és kellemetlenül megdörzsöli ott a felhelyezés során. Nekem mindig is fájt, még nem szűzként is.

Viszont ilyet ne csinálj, hogy felhelyezés után negyedórával kiveszed, mert akkor hatványozottan ez van. Felszívott már mindent, csontszáraz a környezete és úgy veszed ki. Naná hogy rossz... Ilyenkor hagyd bent nyugodtan, el fog tűnni az érzés, és ahogy felszív nedvességet, kijönni is egyre könnyebben fog.

2014. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) máskor nyugisabb leszek :D
2014. ápr. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!