Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Úszásnál hogy kell elképzelni...

Úszásnál hogy kell elképzelni a tampont? Vagyis milyen érzés? Egyáltalán a vízbe lehet érezni?

Figyelt kérdés

Úszó vagyok és hát harmadszorra van meg de már tampont kéne használnom, mert így is egy csomó edzésről lemaradtam, meghát jönnek a versenyek. Nagyon féltem ettől az egész tampon dologtól, de ma erőt vettem magam és beraktam(elsőre) simán ment: ), de ezt anya se tudja hogy én most próbálkoztam szóval amúgyis egyenlőre maradok a betétnél, na de mindegy szóval ez a vízben milyen érzés? , meg amikor úszúnk akkor milyen?,mert ugye húsvét van és hát nekem persze hogy most kell megjönnie mikor strandra is megyünk,szóval ezért is lennék kíváncsi.Meg ha ugye tamponnal fürdünk akkor mikor kell cserélni?És ugye a melegvíz az így "megerősíti" a vért vagy mi ez ki tud szivárogni?(lehet hogy értelmetlen egy picit,de fontos lenne)

13/L



2014. ápr. 16. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Úszás közben ugyanúgy nem érzed a tampont, hogy a helyén van, mint egyébként, ha jól helyezted fel. Cserélni a legjobb közvetlenül mielőtt a vízbe mész és közvetlenül utána is, mert egy kevés uszodavíz a hüvelybe juthat, így a tampon gyorsabban megtelik. Ha egész nap strandoltok, akkor ki kell tapasztalnod, mennyi idő alatt telik meg, szerintem 2-3 óra, de lehet több is. Ha nagyon megtelik, ki tud szivárogni, de ha ennyi időnként cseréled, nem lesz baj. A vízen amúgy nem látszik, nem húzol piros csíkot, csak persze nem illik belevérezni.
2014. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!! ☺
2014. ápr. 16. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ismersz rutinosabb úszót, akkor érdeklődj nála. De ha lehet, az erősebb napokon minimalizáld a vízben töltött időt, mert bizony lehet olyan, hogy kevés a tampon (ilyenkor nagyobb méretre lehet szükség, de 13 évesen valószínűleg szűz vagy (remélem :D) és akkor még nem annyira jó választás egy super méret).

Előtte-utána mindenképp csere, és azon kívül inkább betétet használj. Ha nem telik meg rendesen, akkor apró sérüléseket ejthet, de ha nem cseréled, elég csúnya fertőzésveszélynek teszed ki magad, és az még rosszabb.

Érezni meg nem szabadna, ha érzed bármikor is, akkor nem jól helyezted fel (és akkor inkább ne menj vízbe még, mert szivároghat kicsit akár, az meg elég ciki lenne).

Anyukádat pedig inkább avasd be, ha bármi gond lenne, csak jobb, ha nyugodtan fordulhatsz hozzá. :)

2014. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi☺(amúgy szűz vagyok):D
2014. ápr. 18. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!