Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jön már végre az igazi...

Mikor jön már végre az igazi anyai érzés, és az igazi "nem tudnám máshogy elképzelni az életem" érzés?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam, de még mindig nem érzem igazán, hogy az enyém, hogy anya vagyok. Imádom, óvom, védem, de nem vagyok az az igazi anya típus, aki órákig tudna benne gyönyörködni és csak szívni be a lényét, kikapcsolva mindent, nem érdekelve semmi. Igen is van házimunkám, szeretnék a férjemmel nyugodtan beszélni. Születése előtt már eldöntöttük, hogy nem fogjuk fenekestől felforgatni az életünket, a baba jött ide, alkalmazkodjon ő. De így pedig nem élvezem az anyaságot, a születése előtti állapotot pedig nem tudom fent tartani, hiszen mégis csak nagy változás történt. Úgy szeretném kimondani, hogy annyira élvezem a babázást, de ez nem igaz és közben emésztem magam, irigylem azokat, akiknek működik.
2012. febr. 27. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
nekem sincs ilyen érzésem,szeretjük,vigyázunk rá,gondoskodunk róla,oda vagyunk érte,de vágyunk a kikapcsolódásra,tanulok mellette,csinálom a házimunkát,igen elfáradok ha nem hajlandó aludni és hisztizik,ha nyűgös,de nem babázom a nap 24 órájában,és nem is hiányzik,hogy egész nap cipeljem,játszunk együtt stb,de én eleve olyan vagyok aki nem tud egy helyben maradni,nekem sok ez az itthon üldögélés ezért is dobjuk fel valamivel a napunkat sétálunk elmegyünk barátnőzni,elmegyünk vásárolni a babával stb. szeretek babázni de mást is szeretek csinálni ilyen vagyok,már elfogadtam,egyszerűen én az idősebb gyerekekkel voltam el jobban mindig amikor már beszél,mehetünk a játszótérre,állatkertbe stb.ettől függetlenül sokat foglalkozok vele,mindenki más milyen,nekem kikapcsolódás a takarítás,még másnak a babázás az,valaki ha teheti 3 évig otthon marad én nem tudnék beleőrülnék
2012. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Na,majd a másodiknál előjön!


Az első lányom lassan 5 éves,és bár az anyák napi műsoron elsírtam magam,és imádom annyira,amennyire embert alig imád az ember,de valahol nem is tudom... eddig azt hittem,hogy nálam 6 hónapos korára alakult ki az anyai érzés,hogy igen,az enyém,de nem. Még mindig nem! Baromi pipa voltam,amikor a nagyapja anélkül vitte ki az utcába sétálni,hogy tudtam volna,mert féltettem (az utcában egy némelyik kutyás háznál nem mindig van csukva a kapu),de konkrétan anyai érzéseim irányában nincsenek!- pedig okos lány,borzasztó önálló! persze,szeretgetem,mint a másik kettőt,de az érzések nem olyanok! Ösztönösen tudtam mindig mi a legjobb Neki,mit szeretne amikor még baba volt,most is ha ránézek,tudom,hogy mi a baja ha sír,anélkül,hogy egy szót is szólna,de nincs az,ami a húgainál van! - szégyenlem,de ez az igazság!!

A másodiknál már amikor a karomban tarthattam egyszerűen elolvadtam Tőle...imádtam amikor még a pocakomban volt és jelezte hogy Ő már van! A harmadiknál is ugyan így volt!


Hogy szültél és mennyi idősen?


Én azt gondolom,hogy azért nem anyjaként tekintek a nagyra,mert bár az én döntésem is volt,hogy Ő legyen,és bár felnőttem,de agyilag még nem voltam kész rá,csak nem akartam beismerni ez idáig! A szülésem pedig... nem is szülés volt,hanem csak "kicsúszott belőlem", nem fájt. Azt mondják,ha fáj a szülés,akkor az hozza ki az anyai érzéseket az anyából!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

"a baba jött ide, alkalmazkodjon ő" - és kik csinálták a babát, nem magától jött.

Teljesen jó ahogy csinálod, nem kell állandóan vele lenned, és mindig rá gondolnod. Persze hogy szeretnétek kikapcsolódni a férjeddel a baba nélkül is. Óvjad, védjed, játszatok, okosítsd, és ne emészd magad, azért mert nem akarod minden percedet vele tölteni. Gondolom a férjedet is imádod, de azért nem akarnál napi 24 órában vele lenni, szerintem ez hasonló azzal a különbséggel hogy a babát nehezebb "lepasszolni" akár egy fél órára is.

2012. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
2. de jó hogy válaszoltál kicsit megnyugodtam,hogy nem vagyok egyedül,pedig már nagyon szégyelltem magam,lehet azért mert nagyon fiatalon szültem,21 évesen,most 10 hónapos a kisfiam,teljesen oda vagyok érte,már próbálgatja a kis akaratát,egyre önállóbb,nagyon értelmes és okos baba,szépen fejlődik,én meg már annyit ostoroztam magam,hogy néha olyan mintha a kisöcsém lenne,főleg ha anyukámmal megyünk együtt valahova (1.válaszoló)
2012. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Akkor nem vagyok egyedül. :-)


Jajj 3-mas, aranyosat írtál, teljesen igazad van, mi csináltuk, mi akartuk, mi terveztük, mi vártuk. :-) Sok mindent máshogy látok már azóta, baba nélkül könnyebb volt elméleteket gyártani. Egy férfi megteheti, hogy ne változzon az élete, de egy nő hogyan? Ezt be kellene ismernem, hogy én nem lett dupla, értitek, az erőm ugyanaz maradt, a szükségleteim is, csak kaptam mellé egy élőlénykét, akinek ugyancsak vannak szükségletei.


Viszont én is sokszor érzem úgy, hogy ez a bébi a családunk valamelyik tagjáé, de az enyém? Hogyan? És a megszületéses fájásos rész is igaz. Én nem szültem, császár volt, fájásaim sem voltak. Egyszer csak lett a manóm. Kövér voltam és csúnya, a férjem ugyanolyan jóképű, izgalmas munkával zajlottak a napjai, én pedig kövér voltam és csúnya, a manóm pedig lett...


Még egyszer köszi

2012. febr. 27. 19:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, ezt a kérdést akár én is írhattam volna azzal a különbséggel, hogy az én lányom már 17 hónapos...
2012. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
köszi a lepontozást,attól aki tökéletesnek érzi magát...szánalmasak ezek a lepontozók
2012. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezeket a pontozásokat én sem értem, főleg itt ahol szerintem mindenki jót, együttérzőt írt. Én is le lettem először pontozva, nem is értettem miért.

Mindenesetre nem én voltam a lepontozó.

2012. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen én is!

Imádom a fiam, mindent megtennék érte, de pl. tök jól érzem magam,ha heti egyszer anyukám vigyáz rá, amikor barátnőzök, vásárolok, mindent csinálok!

És igen, bevallom néha idegesít,hogy nem tudom megnézni a Naplót, mert akkor ébred és enni kér, ahogy azt is,hogy nem úgy csavargunk a férjemmel,ahogy akarunk.

Ettől függetlenül ő a legfontosabb. De még én is várom azt az igazi, önfeláldozó érzést!

2012. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Bocs az off-ért!!


Kezdem azt hinni,hogy valaki engem spécizett ki magának! Akár hány választ adtam mostanában,mind lepontozta/lepontozták! Ma ez az egyetlen olyan kérdés,ahol másokat is lepontoztak rajtam kívül...


De azokat is pontozzák,akik jól élnek,és azokat is,akik nem... nem értem én ezt,de lehet túl ütődött vagyok ehhez...


További szép estét Mindenkinek!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!