Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihez forduljak, ha a 15...

Kihez forduljak, ha a 15 hónapos fiam csak nagyon későn alszik el este és éjszaka se alszik jól?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészülök már, próbáltam homeopátiás dolgot,az se hatott semmit. Minden este pörög 11-ig éjfélig... Napközben egy, vagy fél órát hagyom aludni. Éjszaka se alszik rendesen. Egyszerűen nem fárad el vagy nem tudom, de olyan szinten fáradt vagyok már. Más gyereke is van így? 15 hónap alatt sose aludt el 10-nél előbb. Mit tegyek? Milyen szakemberhez forduljak? A gyerekorvosnak hiába mondom, nem érdekli.
2013. jan. 12. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Napközben egy, vagy fél órát hagyom aludni"


akkor ne is csodálkozz, hogy nem alszik éjjel, túlfárad, nem tud pihenni a fáradtságtól. nagyon elrontod így az alvókáját, ráadásul az idegrendszere sem tud így fejlődni!

hagyd aludni!!!

és csinálj egy jó napirendet amihez tartod magad! és akkor is ágyba kerül ha nem akar aludni! pár nap alatt rá fog állni

2013. jan. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Reggel mikor kel fel?
2013. jan. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az egyik megoldás, hogy este mindegy mi van, este 8kor már ágyba legyen.

Egyébként napközben mit csináltok?jártok el?Most akár szánkózni, vagy csak sétálni egyet?Ha ennyire túl van pörögve, akkor fáraszd le.Én lányom(2 éves) is ilyen még a mai napig is, egész nap pörögni kell vele.Napközben magától szokott aludni 1-2 órát, de azon kívül állandó rohanásban van.Tök mindegy hogyan de fáraszd..akár nyomd be a rádiót és táncoljatok együtt.Vagy vedd be a háztartási feladatokba..szedjétek együtt a szárítót, adj neki egy száraz rongyot, hogy törölgessen...stb.

A másik amit én még kipróbálnék, hogy este fürdés után jól meg kell "tömni" kajával, hogy leszálljon a vér az agyából, aztán beájuljon..hát ha be jön.

Éjszaka ha kell, maximum adj neki inni, simizd meg és határozottan mond neki hogy aludjon.Ne vedd magadhoz, ne etesd, ne játszatok!Éjszaka semmi nem megengedett.Tanulja meg hogy éjjel aludni kell.

Jaaa és igaza van az 1. válaszolónak..Napközbe ne keltsd fel!!!Veled nem volt még olyan, hogy annyira fáradt voltál hogy nem tudtál aludni???Na most gondolj bele.Szegény kicsit napközben felzaklatod hogy ne aludjon, ezek után még fáradtabb, túlpörgi magát te meg csodálkozol hogy nem alszik el!?!!?Ez nem jó megoldás.

2013. jan. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

9-kor kel reggel... de én keltem akkor is... Azért tértem át erre, mert ha nem keltettem, elaludt akár 10-ig is és akkor később volt a napközi alvás és akkor se aludt el este. Volt hogy nem keltettem fel, de akkor is ugyanez volt! :-(


Napközben jövök-megyek vele kint az udvaron, idebent is állandóan pakol. Szóval pörög.. de nem fárad...

2013. jan. 13. 09:31
 5/13 anonim ***** válasza:
probaltatok mar, hogy nem te altatod, hanem az apja? Sokszor bevalik... :)
2013. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyilván nem alszik 11-ig, ha reggel 9-kor kel. Így is alszik éjszaka 10 órát. Az én lányom alszik 8 körül, de reggel 6-kor kel, mint ahogy én is.
2013. jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 shona ***** válasza:
en is ugy gondolom ,mint az elso valaszt ado tul faradt,az en gyerkem ennyi idosen napkozben meg simman aludt 3orat is.hagyd aludni napkozben neked is tobb idod lesz valamire amire kell a gyerek nelkul vagy pihizz te is.utana ujult erovel fog a jatszasba tobb energiaja lesz jatszasba fogni,igy jobban faraszthato is hisz van mibol.es az agy alvas kozben fejlodik legjobbanmeg sok minden mas is...
2013. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálom ma. De ha nem válik be, akkor nem tudom. De már nagyon ki vagyok... Apás altatás... Ááá.. az apja alig van velünk... Állandóan dolgozik..
2013. jan. 13. 10:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 19 hónapos, még mindig 2-3 órát alszik nappal.

Tényleg ne ébreszd fel a nappali alvásból. Mikor alszik? Ebéd után fektesd le, és ne később mint 13 óra. Hagyd aludni.

Este legkésőbb 20:30-kor kezd el a fürdetést, aztán etesd meg egy kis tejiatallal vagy amit iszik estére. Puszild meg és tedd be a kiságyba.

Ordítani fog természetesen, de legyél Te az erősebb, és mondogasd neki, hogy aludni kell, csititgasd. Vagy veled alszik?

Altatni szoktad?

2013. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Velem alszik, és cicizik még...
2013. jan. 13. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!